Podkarpacie. Tragedia na linii kolejowej Ocice – Rzeszów, zderzenie szynobusu z busem [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 29 maja
reklama

Podkarpacie. Tragedia na linii kolejowej Ocice – Rzeszów, zderzenie szynobusu z busem [zdjęcia]

4
1 z 9

Służby ratownicze pracują na miejscu tragicznego zdarzenia w Widełce. Na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem. W wypadku poważnie ranny został kierowca citroena. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Przed godz. 11, dyżurny kolbuszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Widełce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca dostawczego citroena wjechał na przejazd kolejowy bez zapór i zderzył się z szynobusem. Po zderzeniu drugi z tych pojazdów zapalił się. W wypadku poważnie ranny został kierujący citroenem. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł.

Szynobusem podróżowało 7 pasażerów oraz maszynista i kierownik pociągu. Do szpitala została przewieziona jedna z pasażerek szynobusu.

Na miejscu pracują służby ratownicze. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.

Zderzenie szynobusu z busem – 8 zdjęć

1 z 9

4 komentarze

 1. DLACZEGO PRZEZ TYLE LAT WŁADZE TARNOBRZEGA NIE WYSTĄPIŁY Z OFICJALNYM PISMEM DO PKP O ZMIANĘ NAZEWNICTWA? Z „OCICE” NA „TARNOBRZEG/OCICE“ i analogicznie „TARNOBRZEG/SOBÓW” Jakoś Stalowa Wola sobie z tym szybko poradziła i jest Stalowa Wola /Rozwadów. Ile jeszcze mamy czekać aby oświeciło tarnobrzeskich urzędników /samorządowców?! 🙁 🙂

 2. pasażer na gapę na

  Najpierw pretensje, że pisze się o trasie Ocice-Rzeszów, teraz TN sam używa takiego połączenia kolejowego. powinno być w tytule: na linii kolejowej Lublin (lub St.Wola lub Tarnobrzeg lub Kolbuszowa) – Rzeszów . Polecam portalpasazera.pl . Tam jest mapka całej trasy.
  Na tymże portalu nie ma stacji Ocice, jakby się ktoś pytał. I nie można wprowadzić nazwy Ocice w wyszukiwarkę linii kolejowej.

 3. Logicznie myśląc: na

  „Tragedia na linii kolejowej Ocice – Rzeszów…”
  Tragedii nie ma. Najpewniej wina kierowcy.

  „W wypadku poważnie ranny został kierowca citroena. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.”
  Dostał to na co zasłużył. Nie wiedział, że szynobus ma pierwszeństwo? Jednego potencjalnego zabójcy na drogach mniej. Jakoś mi go nie żal. Szkoda, że ludzie niczemu niewinni giną na drogach przez kierowców, nie przez maszynistów.

  „Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.”
  A co tu wyjaśniać jak wszystko jasne. Jak się zachować należy przejeżdżając przez tory to określają przepisy drogowe. Jak się je lekceważy to tak się właśnie kończy jak na załączonych obrazkach. Szynobus to nie rower i nie da się zatrzymać na kilku metrach.

  Dobrze, że ze sobą nikogo nie wiózł i przy okazji nie zabił.