Podkarpacie. Ukradł pieniądze przeznaczone na walkę z Covid-19

0

Policjanci zatrzymali 31-latka, który jest podejrzany o kradzież pojemnika na wolne datki wraz z pieniędzmi w kwocie 600 złotych. Zbiórka prowadzona była przez mieleckie stowarzyszenie na pomoc medykom walczącym z COVID-19. 

Do kradzieży pojemnika doszło w jednym z marketów przy ulicy Jagiellończyka w Mielcu. Pieniądze były zbierane  przez mieleckie stowarzyszenie, na pomoc medykom walczącym z COVID-19. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tą kradzieżą może mieć 31-latek. Mężczyzna został zatrzymany  następnego dnia w pobliżu sklepu. Mieszkaniec Mielca miał przy sobie zwinięty plik banknotów o różnych nominałach, w kwocie 600 złotych. Podczas sprawdzania, w odzieży zatrzymanego 31-latka, policjanci znaleźli także susz roślinny. Tester potwierdził, że jest to marihuana.

Zobacz także:
– Poszukiwana 8 listami gończymi. Czy ktoś ją widział?
– Protest w Opatowie. Nie chcą masztu tuż obok domów [W najnowszym TN]
– Skwer przy placu 3 Maja w Sandomierzu w nowej odsłonie [zdjęcia]

Mężczyzna przyznał, że to on ukradł słoik z pieniędzmi, który po opróżnieniu wyrzucił do kontenera na śmieci. Policjanci ustalili, że mężczyzna zamienił bilon na banknoty w różnych punktach handlowych, na terenie osiedla Niepodległości.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut kradzieży oraz posiadania narkotyków. 31-letni mieszkaniec Mielca przyznał się do popełnionych przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Źródło/Fot. KPP Mielec

Share.

Comments are closed.