Pół wieku temu powiedzieli sobie sakramentalne „tak". Pełna wzruszeń uroczystość w tarnobrzeskim zamku [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Pół wieku temu powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Pełna wzruszeń uroczystość w tarnobrzeskim zamku [zdjęcia]

3

W czwartek, 1 lipca, dziesięć dostojnych par z Tarnobrzega w pięknych wnętrzach Zamku Tarnowskich świętowało jubileusze zawarcia małżeństwa. Były kwiaty, medale, nie brakowało też wzruszeń.

W obecności Krystyny Rycombel, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnobrzegu i prezydenta Dariusza Bożka odbyła się uroczystość, podczas której dostojnym parom wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W pięknych wnętrzach Zamku Dzikowskiego odznaczenia otrzymali: Józefa i Józef Danilewiczowie, Danuta i Jerzy Grabdowie, Zofia i Roman Gruszczyńscy, Irena i Władysław Pietrzakowie, Krystyna i Adam Rąbowie, Krystyna i Ryszard Ściupiderowie, Maria i Kazimierz Śmiałkowie, Leokadia i Kazimierz Wawrylakowie oraz Grażyna i Michał Wawrzyńczakowie. Medale przyznano również Teresie i Janowi Stefańskim, którzy nie byli obecni na uroczystości.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Wielka impreza dla małej Marysi [zdjęcia]

Przed laty ślubowaliście sobie, państwo, że uczynicie wszystko, by wasze małżeństwa były zgodne, szczęśliwe i trwałe. Teraz jesteście dowodem na wagę raz danego słowa, na wartość złożonej przysięgi. Życzę, abyście dalej szli drogą życia ramię w ramię, byli dla siebie oparciem, nie ustawali we wzajemnej miłości i szacunku – zwrócił się do uczestników uroczystości prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Ze względu na bezpieczeństwo seniorów podczas jubileuszu parom nie towarzyszyły całe rodziny, nie było także mediów. Nie zabrakło natomiast kwiatów i symbolicznego toastu. Zaproszeni jubilaci wysłuchali również występów wokalnych solistek Gabrieli Konefał i Natalii Ury, którym akompaniowała Anna Pintal.

Fot. A. Busz

 

 

 

 

Udostępnij

3 komentarze

Zostaw odpowiedź