reklama
Pościg za pijanym motocyklistą w powiecie sandomierskim. Policjanci użyli paralizatora, by obezwładnić 35-latka - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Pościg za pijanym motocyklistą w powiecie sandomierskim. Policjanci użyli paralizatora, by obezwładnić 35-latka

1

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi gminy Obrazów, który wczorajszej nocy w miejscowości Głazów próbował uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Sandomierscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wczoraj około godziny 23:15 podczas patrolu miejscowości Głazów zauważyli kierującego motocyklem Yamaha, który wzbudził ich podejrzenia. W związku z tym mundurowi podjęli decyzję, aby dokonać kontroli motocyklisty. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania się. Mężczyzna jednak zlekceważył mundurowych i zaczął uciekać. Po około 2 km pościgu motocykl skręcił w boczną drogę. Mężczyzna porzucił jednoślad i podjął ucieczkę pieszo. Policjanci kilkukrotnie wezwali mężczyznę do zatrzymania się po czym użyli wobec niego paralizatora obezwładniając mężczyznę.

Zobacz także:
– Sandomierska policjantka po służbie zatrzymała sklepowego złodzieja

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 35-letni uciekinier miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Opr. MO

KPP Sandomierz

Jeden komentarz