Prezydent Tarnobrzega chce zwolnić lokalnych przedsiębiorców z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Prezydent Tarnobrzega chce zwolnić lokalnych przedsiębiorców z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

1

Na najbliższej sesji Rady Miasta, która zaplanowana jest na 24 lutego, rozpatrywana będzie kwestia zwolnienia przedstawicieli branży gastronomicznej z raty opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu. 

Z inicjatywy prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka sporządzony został projekt uchwały w sprawie zwolnienia przedstawicieli branży gastronomicznej działającej w mieście, z pierwszej tegorocznej raty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Projekt uchwały, nad którym debatować będą radni dotyczy zwolnienia z pierwszej, tegorocznej raty opłaty wnoszonej za zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Ulgą tą, o ile radni na to przystaną, objęci zostaną właściciele lokali, którzy wystąpili o takie zezwolenie na sprzedaż alkoholu w swoich lokalach, a których lokale pozostają zamknięte, co więc logiczne, sprzedaż alkoholu nie jest prowadzona – mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Zobacz także: 
– W dwóch tarnobrzeskich szkołach wykryto zakażenia koronawirusem u nauczycieli
– Tarnobrzeg. Gwałcił córkę przez 23 lata! Trafi na 14 lat do więzienia
– Jutro część obostrzeń zostanie poluzowana. Otwarte będą m.in. baseny, stoki, kina

Gest wsparcia lokalnych przedstawicieli branży gastronomicznej, to symboliczna kwota, która mogłaby pomóc lokalnym przedsiębiorcom przetrwać ciężki czas pandemii i utrzymać się na rynku. – Łącznie, mowa tu o kwocie wpływów do miejskiej kasy w wysokości około 30 tysięcy złotych. – dodaje prezydent Dariusz Bożek.

Udostępnij

1 komentarz

  1. Jestem za !!! Jak mówił Kwiczoł w serialu Janosik: “okowitkę Pan Bócek wymyślił na radość” 🙂 . Trudno się z tym nie zgodzić, bo po daniu sobie w palnik jest czasem wesolusko, że to wesoluśko 🙂