Przebiegli z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega [zdjęcia]

08:08, 19.10.2020 wel Aktualizacja: 08:24, 19.10.2020

Już po raz 42. odbył się Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera. Biegacze rywalizowali na 15-kilometrowej trasie z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega. Imprezę udało się przeprowadzić mimo spowodowanych pandemią obostrzeń.

Bieg ukończyło 70 zawodników. Był wśród nich 78-letni Zdzisław Karpiński z Tarnobrzega, który uczestniczył we wszystkich 42 rozegranych dotychczas Biegach Nadwiślańskich!

Imprezę wygrał Andrzej Starżyński, któremu pokonanie 15-kilometrowej trasy zajęło 47:27 min. Wśród kobiet tryumfowała Magdalena Wójcicka, która ukończyła bieg z czasem 58:58 min.\

- Rowerzysta potrącony w Grębowie!

- Duża akcja policji, zatrzymany mieszkaniec pow. stalowowolskiego za nielegalne posiadanie broni

Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców, która odbyła się przed Zamkiem Dzikowskim w Tarnobrzegu, nagrodzono również najlepszych biegaczy z Tarnobrzega. Wśród kobiet najlepszy wynik osiągnęły: Agata Wieczorek, Paulina Markowiak i Monika Górecka. Wśród panów najszybsi okazali się: Michał Wójcikowski (zajął III miejsce w klasyfikacji ogólnej), Radek Karasiński i Marcin Płaneta.