Przepis na bezpieczne wakacje - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Przepis na bezpieczne wakacje

0

Konkurs pod taką nazwą odbył się w sobotnie przedpołudnie 11 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Przeprowadzili go stalowowolscy policjanci wspólnie z kadrą MBP i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Jego celem było propagowanie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz bezpiecznego wypoczynku. Przed wakacjami – jak znalazł.

W zawodach, przeznaczonych dla uczniów klas IV-VI, wzięło udział siedem drużyn, które reprezentowały szkoły podstawowe z terenu powiatu stalowowolskiego. Zespoły zmierzyły się z liczącym 45 pytań testem wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania podczas pobytu nad wodą, w lesie w górach i domu. Kolejnym etapem konkursu był praktyczny sprawdzian umiejętności poruszania się rowerem w miasteczku ruchu drogowego, zaaranżowanym w podziemnym garażu biblioteki.

przepi

Po podsumowaniu wyników z pierwszego i drugiego etapu okazało się, że I miejsce zajęła drużyna z PSP w Skowierzynie (Helena Stępień, Kamil Jaskowski, Michał Bieniek). II miejsce zajęła drużyna z PSP w Przyszowie-Zapuściu (Hubert Szczepański, Aleksandra Nieradka), a III – drużyny z PSP-9 w Stalowej Woli (Oliwia Kmak, Borys Bednarski, Dagmara Adamczyk) i z PSP-4 w Stalowej Woli (Hubert Furman, Marcelina Kozubal, Paweł Janik).

Laureaci otrzymali w nagrodę rowerowe akcesoria i dyplomy, podobnie jak wszyscy biorący udział w konkursie. Nagrody zostały ufundowane przez tarnobrzeski WORD, stalowowolską policję i MBP.

przepi3 przepi2 przepi1 przepi0

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.