---
Run fit Elite w Tarnobrzegu. Przez piasek, błoto, wodę i zasieki [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Run fit Elite w Tarnobrzegu. Przez piasek, błoto, wodę i zasieki [zdjęcia]

0
1 z 12

W sobotę,11 września, od godziny 13 w szaleńczym biegu z przeszkodami w ramach Run fit Elite ruszyli dorośli. Wyjątkowo trudną trasę przebiegło ok. 90 zawodników m.in. z Tarnobrzega, Mielca i innych okolicznych miejscowości. Organizatorem piątej tego typu imprezy jest stowarzyszenie i klub Fitneska w Tarnobrzegu. 

Najpierw grupa Adult pokonała odcinek dla dzieci z łatwiejszymi przeszkodami, tj. przeskakiwanie przez wraki samochodów, bieg przez drobne utrudnienia, później w stronę tyrolki musieli przejść kilkadziesiąt metrów wodą, błotem by wreszcie wracając czołgać się w zasiekach i ponownie pokonać trasę dziecięcą. A to i tak nie wszystkie utrudnienia, jakie napotkali na trasie.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się po raz drugi stanąć na I miejscu w tarnobrzeskim biegu mówi mielecka zawodniczka, Ela Hyjek, która przyjechała nad jezioro z grupą koleżanek, amatorek różnych dziedzin sportowych. W tym roku było trochę naprawdę niełatwych przeszkód, na pewno były one urozmaicone – śmieje się mielczanka. – Dla mnie osobiście najtrudniejsze były przeszkody wysokościowe, tj. jedna z drabinek, do których musiałam doskoczyć. Bardzo ciekawa trasa, ale na pewno i bardzo męcząca.

Inny z zawodników zauważył, że oprócz sprawności i wytrzymałości, przed zawodnikami było kilka prób strategicznych. – Na wstępie przyspieszyłem, bo pierwsze kilka przeszkód zmuszało do pokonania trasy przez zawodników jeden za drugim, co spowodowało ogromną kolejkę, z której trzeba było spróbować wyjść na prowadzenie. To jednak co czekało w dalszej części… zasieki i niektóre podbiegi, spacer w wodzie. Wszyscy byli na pewno zmęczeni, ale i uśmiechnięci – mówił Jacek Kościelny, który ukończył bieg na 17. miejscu.

Zobacz także: 
W Nowej Dębie trwa budowa Lidla. Kiedy otwarcie? [zdjęcia]

 

W grupie kobiet do podium dobiegły jako pierwsze Ela Hyjek, Monika Ragan i Alicja Boczula. Wśród mężczyzn w pierwszej trójce znaleźli się: Mateusz Kmuk, Kamil Żelazko i Mariusz Wołoszyn. 

 

Galeria Run fin Elite nad Jeziorem Tarnobrzeskim 120 zdjęć

1 z 12
Udostępnij

Zostaw odpowiedź