Robią pompki, jedzą jabłka, licytują i zbierają pieniądze dla Bartusia z Sandomierza - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Robią pompki, jedzą jabłka, licytują i zbierają pieniądze dla Bartusia z Sandomierza

0

Coraz więcej osób angażuje się w akcję zbiórki pieniędzy dla 3,5 miesięcznego Bartka Przychodzkiego z Sandomierza, chorego na SMA. Jedni jedzą jabłka, inni robią pompki i przysiady lub krzyczą hasła motywacyjne. Jeszcze inni wystawiają przedmioty i usługi na licytację. Tym sposobem na koncie zbiórki znalazło się już przeszło 120 tysięcy złotych. Niestety, to wciąż niewiele ponad 1% potrzebnej kwoty.

U trzymiesięcznego Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza 8 lutego zdiagnozowano zabójczą chorobę – rdzeniowy zanik mięśni typu 1, nazywanego inaczej SMA. Ratunkiem dla chłopca jest terapia genowa, która polega na podaniu leku uznawanego powszechnie za najdroższy lek świata. Jego koszt to 9,5 miliona złotych. Ludzie wielkich serc z Sandomierza i okolic zorganizowali na portalu społecznościowym szereg nietypowych akcji, mających na celu pomóc rodzicom w zebraniu ogromnej sumy pieniędzy.

Na Facebooku powołana została w tym celu specjalna grupa Bartuś Przychodzki kontra SMA, na której rodzice Bartka zachęcają do udziału w zbiórce pieniędzy i udostępniają akcje organizowane przez ludzi dobrego serca, takie jak #applechallenge, #ChallengePompujemyDlaBartusia czy #KibiceBartka organizowane przez kibiców i miłośników sportu.

Zjedz jabłko dla Bartusia

Jedną z facebookowych akcji, zainicjowanych dla Bartka z Sandomierza, jest Apple Challenge. Każda osoba włączająca się do niej musi udostępnić na Facebooku zdjęcie, na którym jest w trakcie konsumpcji jabłka, w nagłówku oznaczyć akcję #applechallengebartusia, a do opisu dołączyć zasady udziału w akcji. Następnie należy wpłacić symboliczne 10 zł na konto Bartusia i nominować 5 kolejnych osób do tego zadania. Więcej informacji na temat #ApplechallengeBartusia znajduje się na stronie akcji i pod linkiem zamieszczonym TUTAJ.

Pompują dla Bartusia z Sandomierza

Kolejną akcją, tym razem zorganizowaną przez klub sportowy Muks Wisła Junior Sandomierz rocznik 2008/2009, jest #ChallengePompujemyDlaBartusia. Zadanie polega na nagraniu filmiku, na którym robimy pompki lub przysiady. Następnie należy oznaczyć #ChallengePompujemydlaBartusia. Zamieścić treść zadania i nominować kolejne osoby, kluby sportowe, instytucje lub firmy. Po ukończeniu zadania należy przejść na stronę challengu i za jej pośrednictwem wpłacić symboliczne 10 złotych za udział w akcji.

pompujemy dla bartusia z Sandomierza

 

 

 

 

Zostań kibicem Bartka

Trzecia forma pomocy pochodzi od kibiców klubu sportowego Wisła Sandomierz. Zainicjowali oni challenge #KibiceBartka. Grupy sportowe włączające się do akcji nagrywają filmy, na których prezentują okrzyk lub hasło motywujące Bartusia do walki  z SMA. Po udostępnieniu filmu na swoim profilu, tak jak w akcjach powyżej, należy nominować osoby lub grupy, a następnie wpłacić symboliczną kwotę na konto Bartka.

kibice Wisły dla Bartusia z Sandomierza

Na Facebooku powstała też specjalna grupa do licytacji. Obecnie należy do niej  około 3 tysięcy użytkowników. Codziennie pojawiają się tam nowe przedmioty i usługi oferowane przez osoby prywatne, a także firmy handlowo-usługowe. 
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.