autopromocja

Ruszają prace w Parku Miejskim w Sandomierzu

0

Park Miejski  w Sandomierzu jest ogradzany siatką. Oznacza to, że lada dzień ruszą prace związane z rewitalizacją tego miejsca. 

Na teren parku nie będzie można wchodzić. Stanie się on bowiem placem budowy. Powstaną tam nowe alejki, stare zostaną rozebrane. Inwestycja obejmować będzie również wymianę oświetlenia, montaż monitoringu oraz ustawienie ławek, leżaków, stojaków na rowery i koszy na śmieci. Zainstalowane zostaną także kupione wcześniej domki dla ptaków i dla owadów oraz inne elementy, które pozwolą stworzyć w części parku ogród sensoryczny. Będą nowe nasadzenia. Ponadto zadaniem wykonawcy będzie usunięcie gniazd ptaków, które mocno uprzykrzają mieszkańcom spacery i odpoczynek w cieniu drzew.

Prace, zgodnie z podpisaną umową, mają potrwać do końca maja przyszłego roku. Ich wykonawcą będzie firma z Oświęcimia. Inwestycja pochłonie prawie 3,3 mln zł, z czego 2,2 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Będzie to drugi etap zmiany wizerunku sandomierskiego Ogrodu Saskiego. W ramach pierwszego wybudowana została fontanna i plac zabaw. Postawione zostały toalety, te wcześniejsze zostały przekształcone w miejsce zimowania nietoperzy.

 

Share.

Comments are closed.