reklama
reklama
Sandomierska Caritas rozpoczyna kolejną zbiórkę dla Ukrainy - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Sandomierska Caritas rozpoczyna kolejną zbiórkę dla Ukrainy

0

Caritas Diecezji Sandomierskiej rozpoczyna akcję charytatywną pod hasłem: „Pomóż Ukrainie przetrwać zimę”.

W dniach od 2 do 9 października w parafiach diecezji będą zbierane używane grzejniki elektryczne typu „farelka” i olejowe oraz używana odzież zimowa w dobrym stanie. Rzeczy te zostaną zawiezione do Ukrainy.

Justyna Marzec, koordynatorka przedsięwzięcia, apelując o włączanie się do akcji, przypomina, że na terenach ogarniętej wojną Ukrainie mamy do czynienia z klęską humanitarną, to co do niedawna było niewyobrażalne, dzieje się teraz na naszych oczach.

– Ponad 7 milionów ludzi zostało przesiedlonych na jej zachodnią część, gdyż w swoich domach nie mogli czuć się bezpiecznie. Tak naprawdę teraz też nie czują się bezpiecznie. Znaleźli codzienność wśród alarmów bombowych, często bez pracy, środków do życia, żywności. Mieszkają w zajętych pustostanach, lecz zbliża się zima – podkreśla Justyna Marzec.

Osoby zainteresowane wsparciem akcji proszone są o kontakt ze swoją parafią lub bezpośrednio z biurem Caritas Diecezji Sandomierskiej – tel.: +48 15 644 55 86, +48 15 644 58 98, +48 15 832 11 45, wewn. 332; e-mail: wolontariat@sandomierz.caritas.pl.

Zbiórka ruszy 2 października po niedzielnej mszy. Będzie trwała do 9 października. Organizatorzy proszą, aby w dniach 10-12 października odzież była dostarczana do siedziby Caritas przy ulicy Trześniowskiej 13 w Sandomierzu. Ważne, aby ubrania były posegregowane na kategorie: kobieta, mężczyzna, dziecko, a worki lub pudła były odpowiednio opisane.

Zostaw odpowiedź