reklama
Sandomierz. Burmistrz dostał dużą podwyżkę - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Sandomierz. Burmistrz dostał dużą podwyżkę

0

Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza będzie zarabiał 19 506 złotych. Jego pensja wzrośnie o około 9 tysięcy złotych. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli w czasie środowej sesji (1 grudnia).

Za podniesieniem wynagrodzenia burmistrza głosowało 14 radnych, jedna osoba była przeciw i jedna się wstrzymała. Dyskusji na ten temat nie było.

Radni podwyższyli również swoje uposażenia. Wysokość diety przewodniczącego wzrosła o tysiąc złotych do sumy 2963 złotych, a wiceprzewodniczących z 1368 do 2190 złotych. Przewodniczący komisji będą otrzymywać ponad 1852 zł, o około 700 złotych więcej, zaś członkowie rady niepełniący innych funkcji – 1417 złotych, więcej o 500 złotych.

Jacek Dybus skrytykował zasady naliczania diet narzucone ustawą. Zaproponował przed głosowaniem, aby uposażenia zostały ujednolicone i przyjęte na najniższym możliwym poziomie.

– Diety wszystkich radnych powinny mieć taką samą wartość. Te podwyżki robią zamieszanie. To niesprawiedliwość i nieporozumienie – mówił radny.

Jego propozycja nie znalazła jednak uznania. Na wniosek Sylwestra Łatki dyskusja została zamknięta.

W głosowaniu za nowymi stawkami opowiedziało się 12 radnych, cztery osoby  głosowały przeciw i tyle samo się wstrzymało.

Sesja odbyła się w trybie zdalnym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.