Sandomierz. Koalicja PiS i PO? Krzysztof Szatan zamiast Wojciecha Czerwca? Szykują się zmiany w radzie - Tygodnik Nadwiślański

Sandomierz. Koalicja PiS i PO? Krzysztof Szatan zamiast Wojciecha Czerwca? Szykują się zmiany w radzie

0

W Radzie Miasta Sandomierza dojdzie najprawdopodobniej, jeszcze przed wakacjami, do zmiany układu sił, a w konsekwencji do zmiany przewodniczącego. Wojciecha Czerwca miałby zastąpić Krzysztof Szatan, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.      

Szczegółów prowadzonych rozmów członkowie Rady Miasta nie ujawniają. Krzysztof Szatan powiedział jedynie, że do sześciorga przedstawicieli PiS mieliby dołączyć trzej – jak się wyraził – sympatyzujący z tym klubem radni, ponadto trwają rozmowy z innymi osobami.

Według nieoficjalnych informacji, do koalicji mieliby przystąpić radni burmistrza Marcina Marca, który –  przypomnijmy – w ostatnich wyborach kandydował z Platformy Obywatelskiej i jest członkiem tej partii.

Na stanowisko przewodniczącego przymierzany jest Krzysztof Szatan. On sam nie zaprzeczył. Zaznaczył, że toczą się jeszcze dyskusje na ten temat.

Sandomierz potrzebuje zmiany, nowego otwarcia. W ostatnim czasie wydarzyło się wiele dobrych rzeczy dla miasta, jak: decyzja o przebudowie mostu na Wiśle i budowie ulicy Lwowskiej bis, pomysł przejęcia Muzeum Okręgowego przez ministra kultury, czy rozpoczęcie starań o wpisanie miasta na listę UNESCO. Do ukończenia pozostały inwestycje prowadzone w ramach programu rewitalizacji. Żeby to wszystko udało się pomyślnie zrealizować, potrzebne jest wsparcie oraz współpraca –  podkreśliłKrzysztof Szatan.

Dotychczas radnych PiS a tych popierających burmistrza różniło podejście do większości spraw, by wspomnieć tylko o planach przeprowadzki szkoły numer 2 czy sposobie naliczania i wysokości opłat za śmieci. Były również ostre spory ideologiczne, do których asumpt dały inicjatywy dotyczące LGBT i praw kobiet. – Czas biegnie, emocje opadają. Trzeba spojrzeć w przyszłość – stwierdził Krzysztof Szatan.

Wojciech Czerwiec zaznaczył, że sam nie zamierza rezygnować z funkcji. Przyznał, że taki krok zasugerował mu burmistrz. Dodał, że na razie na jego ręce nie wpłynął wniosek o odwołanie.

Odnosząc się do informacji o planowanej koalicji, powiedział, że wszystko jest możliwe. – Łatwo jest kupczyć. Łatwo jest kupować ludzi. PiS chciałby rządzić wszędzie, od ciecia na parkingu do prezydenta. Ja uważam, że trzeba zachować twarz – powiedział przewodniczący.

Najbliższa sesja Rady Miasta zaplanowana jest na 23 czerwca. Krzysztof Szatan, zapytany o to, kiedy miałoby dojść do zmian, odparł, że powinno się to stać jeszcze przed wakacjami.

Z burmistrzem Marcinem Marcem nie udało nam się skontaktować. Nie odbiera telefonu.

na zdjeciu: Krzysztof Szatan.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź