Na sygnale

Zamknij

Dodaj komentarz

Sandomierz. Terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]

MPlaza 07:25, 19.07.2021 Aktualizacja: 14:56, 14.10.2025
5 Sandomierz. Terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]

Szeregi 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zasiliło 50 młodych ludzi. W niedzielę, 18 lipca z dumą wypowiedzieli oni słowa roty: "Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam!".

Uroczystość odbyła się na terenie jednostki wojskowej w Sandomierzu. Była to w tym roku trzecia już przysięga świętokrzyskich terytorialsów, pierwsza natomiast, w której, dzięki luzowaniu obostrzeń, żołnierzom mogli towarzyszyć bliscy.

Większość nowych terytorialsów to uczniowie i absolwenci szkół średnich, którzy postanowili przeznaczyć swój wolny czas na szkolenie przygotowane w ramach akcji "Wakacje z WOT". Obejmowało ono między innym: bezpieczne posługiwanie się bronią, musztrę oraz zajęcia z taktyki i udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzeniem umiejętności nabytych podczas szesnastodniowego szkolenia podstawowego był egzamin - "pętla taktyczna", przeprowadzona w piątek na poligonie w Nowej Dębie.

- Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji to złoty środek na to, aby pogodzić naukę i pracę z realizacją swoich marzeń - powiedział pułkownik Piotr Hałys, dowódca 10. ŚBOT.

Nowi żołnierze mówili, że służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to dla nich przede wszystkim nauka dyscypliny oraz forma sprawdzenia swoich możliwości.

Niedzielną uroczystość zakończyła defilada.

Jak poinformował kapitan Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego pseudonim "Nurt", chętni do wstąpienia w szeregi tej formacji mogą to jeszcze zrobić, i to w niedługim terminie, bowiem w ramach "Wakacji z WOT"  przygotowane są jeszcze dwa szkolenia podstawowe. "Szesnastki" odbędą się w dniach 14-29 sierpnia oraz 11-26 września.

 fot. M. Kowal/ 10. ŚBOT

Fot. Rafał Tracz

(MPlaza)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

kwicolkwicol

0 0

brawo sandomierz i ziemia sandomierska

07:33, 19.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MonikaMonika

0 0

Witam wszystkich sympatycznych Panów:) Jestem szczupłą, sympatyczną dziewczyną o miłej aparycji. Chętnie umówię się z kulturalnym facetem na randkę w miłym zacisznym miejscu. Oczywiście szczegóły spotkania możemy uzgodnić telefonicznie. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: panieonline.pl/profil_monika69

16:50, 19.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

stary szwejstary szwej

0 0

berety zle pozakładane,orzeł na srodku czoła tak mnie uczyli na szkółce,co to ma być?

17:38, 19.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

modniśmodniś

0 0

Moda się zmieniła :-)) . Niebawem będą na potylicy głowy, zgodnie z trendem obracania beretki dookoła głowy :-)))

19:31, 19.07.2021

No takNo tak

0 0

Będzie komu pilnować słynnych "schodów" w W--wie. Ha.ha.

19:32, 19.07.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolej wraca do Tarnobrzega. Pierwsze pociągi pojadą już

Kolej wraca ale z jednym i zapewne jedynym peronem. Więcej nie będzie. Ilość torów już ułożonych sprawia, że na następny peron miejsca nie ma , chyba, że będzie o połowę węższy. A może usuną jeden tor dla zrobienia miejsca na następny peron? Raczej nie. Przejścia podziemnego też nie będzie, bo dla jednego peronu nikt tego nie wybuduje. Zadaszenia na całej długości peronu już nie ma i nie będzie w przyszłości. Przedłużenia peronu, w kierunku południowym (Ocice), już wybudowanego też nie będzie. Rampy do wyładunku sprzętu wojskowego w wypadku "W" czy kataklizmów też nie będzie. Za to będzie zwykły wiejski przystanek z nieco dłuższym peronem. Marzenia o wielkim Kolejowym Dworcu Centralnym w Tarnobrzegu włóżcie między bajki. Amen

Czarno- widz

17:36, 2026-06-24

Chciał kupić Poloneza. Przelał pieniądze oszustom

A bank co zrobił? Bank powinien ponieść chyba jakąś odpowiedzialność, a nie umywa ręce

Marek

17:11, 2026-06-24

Burmistrz Sandomierza z absolutorium

aha spoko a jakies osiagniecia poza zarzadzaniem? jakies inwestycje strategiczne? nowe miejsca pracy?

sftnsb

17:08, 2026-06-24

Burmistrz Sandomierza z absolutorium

burmiszcz po otrzymanych pismach przesadził sekretarz miasta pod kamerę a ona dalej grzebie w telefonie. Bezczelne. Ale ja poczekam. Bolewski gdyby nie ciągle podpowiedzi to nie wiedziałby w którym punkcie jest sesja. Geriatria. Jeszcze jedna taka sesja i zgładzę wniosek o zbadanie tego człowieka czy cokolwiek rozumie. Zastanawiające głosowanie Ziało????

San

16:24, 2026-06-24

0%