Sandomierz. Terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Sandomierz. Terytorialsi złożyli przysięgę [zdjęcia]

5

Szeregi 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zasiliło 50 młodych ludzi. W niedzielę, 18 lipca z dumą wypowiedzieli oni słowa roty: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam!”.

Uroczystość odbyła się na terenie jednostki wojskowej w Sandomierzu. Była to w tym roku trzecia już przysięga świętokrzyskich terytorialsów, pierwsza natomiast, w której, dzięki luzowaniu obostrzeń, żołnierzom mogli towarzyszyć bliscy.

Większość nowych terytorialsów to uczniowie i absolwenci szkół średnich, którzy postanowili przeznaczyć swój wolny czas na szkolenie przygotowane w ramach akcji „Wakacje z WOT”. Obejmowało ono między innym: bezpieczne posługiwanie się bronią, musztrę oraz zajęcia z taktyki i udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzeniem umiejętności nabytych podczas szesnastodniowego szkolenia podstawowego był egzamin – „pętla taktyczna”, przeprowadzona w piątek na poligonie w Nowej Dębie.

Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji to złoty środek na to, aby pogodzić naukę i pracę z realizacją swoich marzeń – powiedział pułkownik Piotr Hałys, dowódca 10. ŚBOT.

Nowi żołnierze mówili, że służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to dla nich przede wszystkim nauka dyscypliny oraz forma sprawdzenia swoich możliwości.

Niedzielną uroczystość zakończyła defilada.

Jak poinformował kapitan Marcin Kowal, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego pseudonim “Nurt”, chętni do wstąpienia w szeregi tej formacji mogą to jeszcze zrobić, i to w niedługim terminie, bowiem w ramach „Wakacji z WOT”  przygotowane są jeszcze dwa szkolenia podstawowe. „Szesnastki” odbędą się w dniach 14-29 sierpnia oraz 11-26 września.

 fot. M. Kowal/ 10. ŚBOT

Fot. Rafał Tracz

Udostępnij

5 komentarzy

    • Moda się zmieniła :-)) . Niebawem będą na potylicy głowy, zgodnie z trendem obracania beretki dookoła głowy :-)))

  1. Witam wszystkich sympatycznych Panów:) Jestem szczupłą, sympatyczną dziewczyną o miłej aparycji. Chętnie umówię się z kulturalnym facetem na randkę w miłym zacisznym miejscu. Oczywiście szczegóły spotkania możemy uzgodnić telefonicznie. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: panieonline.pl/profil_monika69

Zostaw odpowiedź