reklama
reklama
Satyrblues 2022 na półmetku. Gwiazdy nie zawiodły [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Satyrblues 2022 na półmetku. Gwiazdy nie zawiodły [zdjęcia]

0
1 z 12

Tegoroczna, 22 już edycja „Satyrblues”, aż skrzy się od gwiazd. Pierwszego dnia imprezy na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury wystąpili wykonawcy zagraniczni.

Zanim ze sceny TDK zabrzmiał blues, rock i cała gama gatunków muzycznych serwowanych przez wykonawców, widzowie mieli okazję spotkać się z innego rodzaju gwiazdami. Tegoroczną imprezę ozdabiały wizualnie dzieła czterech znakomitych artystów – plastyków, rysowników i karykaturzystów – Bartka Belniaka, Dariusza Łabędzkiego, Wojciecha Birka i Pawła Kuczyńskiego. Dzięki formule Satyrbluesa, można było nie tylko podziwiać prace artystów, ale też spotkać się z nimi.

Muzyczną ucztę pierwszego dnia imprezy rozpoczęła Electric Lady, czyli Tereza Rays. To świetna gitarzystka z Czech, podbijająca MTV i określana mianem żeńskiej wersji Lenny Kravitza. Niezwykle energetycznym występem na tarnobrzeskiej scenie artystka potwierdziła, że status gwiazdy międzynarodowego formatu należy się jej bezdyskusyjnie.

Po czeskim dynamicie, na scenie pojawił się amerykański gitarzysta Scott Henderson. To absolutna legenda, artysta wybierany najlepszym gitarzystą jazzowym na świecie.

 – 22 lata chciałem zaprosić Scotta Hendersona na naszą imprezę i w końcu się to udało. Jestem z tego powodu niezmiernie szczęśliwy – przyznał Victor Czura, pomysłodawca i główny organizator Satyrbluesa.

Występ gitarzysty w pełni potwierdził, że warto było czekać te 22 lata. Fantastyczny koncert amerykańskiego gitarzysty miał też polskie akcenty. Muzykowi towarzyszyła na scenie polska gitarzystka Lina Mastalska, na scenie pojawiła się też Ewa Novel, polsko – amerykańska wokalistka znana m.in. z Szansy na Sukces i Voice of Poland .

Zamknięciem części koncertowej pierwszego dnia Satyrblues 2022 był koncert holenderskiej (czy jak chcieli artyści niderlandzkiej), grupy Leif de Leeuw Band. Laikowi nazw ta zapewne nic nie mówi, ale miłośnikom bluesa już tak – to najlepszy europejski zespół bluesowy 2015 roku. Grupa, której członkowie nie kryją fascynacji zespołami The Allman Brothers, Lynyrd Skynyrd, czy Led Zeppelin, dali w Tarnobrzegu porywający koncert, podrywając do zabawy publiczność. Na scenie towarzyszyła im, jako gość, kolejna gwiazda – brytyjski gitarzysta Mike Ross.

W niedzielę, 11 września, „dzień polski” na Satyrblues 2022. Wystąpią: Piotr Restecki, Natalia Kwiatkowska & Jacek Prokopowicz i świętująca 40-lecie działalności Nocna Zmiana Bluesa Sławomira Wierzcholskiego, z gościnnym występem Jelonka. Ten ostatni koncerty będzie transmitowany przez Radio Rzeszów.

1 z 12

Zostaw odpowiedź