Sejm nad Jeziorem Tarnobrzeskim? Nie, to nowa Baza Nurkowa LOK [zdjęcia]

8
1 z 7

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstaje wyjątkowa budowla. Obserwatorzy zastanawiają się, czy przypadkiem ktoś nie buduje w Tarnobrzegu repliki gmachu Sejmu RP mieszczącego się przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Uspokajamy – to nie Sejm, to nowa siedziba Bazy Nurkowej LOK Tarnobrzeg.

– Faktycznie, sporo osób ma skojarzenia z budynkiem Sejmu. Nawet robotnicy, którzy wylewali fundamenty mówili, że „jadą budować Sejm” w Tarnobrzegu – mówi ze śmiechem Mirosław Kowalczyk, administrator Bazy Nurkowej LOK.

Nowa siedziba bazy nurkowej będzie mieścić pomieszczenia szkoleniowe, zaplecze socjalne i sanitarne, dużą, okrągłą salę konferencyjną, a także pokoje mieszkalne.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Jakie inwestycje planowane są w 2021 roku?
– Jezioro Tarnobrzeskie w Teleexpressie! [wideo]
– Tarnobrzeg. Znów poważne zderzenie w pobliżu stacji Orlen [zdjęcia]

– Dotąd przy organizowaniu szkoleń nurkowych borykaliśmy się z problemem, gdzie mają nocować kursanci. To było nasze „wąskie gardło”, szczególnie, że nasze kursy cieszą się dużym zainteresowaniem, Jezioro Tarnobrzeskie ma już ustaloną renomę i przyjeżdżają do nas goście z całej Polski. Teraz będą mogli nocować w bazie, bowiem będziemy dysponować 31 miejscami noclegowymi – mówi M. Kowalczyk.

Tarnobrzeski LOK szkoli zarówno indywidualnych amatorów nurkowania, jak i nurków straży pożarnej i innych służb. Regularnie ćwiczą tu też żołnierze Wojska Polskiego.

Jak zapewnia administrator bazy, obiekt powinien być gotowy już w sezonie 2021. Gdy pokoi nie będą zajmowali nurkowie, korzystać z nich będą mogli „zwykli” turyści.

Fot. materiały Bazy Nurkowej LOK Machów Jezioro Tarnobrzeskie – autor Jacek Nowak

1 z 7
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
forma
10 dni temu

Przerost formy nad treścią z tym niby jeziorem.

henry
9 dni temu
Reply to  forma

jeziora to sa na mazurach

Tarnobrzeżanin
9 dni temu
Reply to  henry

Racja. Tutaj to bajoro.

Anna
10 dni temu

budować 10 metrów od jeziora?beda ściany pękać,tym bardziej ,że tam były nasypy,dziwne

kacper
9 dni temu
Reply to  Anna

Nie bardzo rozumiem co cię rzekome 10 metrów od jeziora obchodzi. Dziwne. Jesteś jakimś geologiem, ziemio – czy nasypo logiem , czy innym , którego nie ogarniam …..logiem? Dziwne.
Jak budują to zapewne maja ekspertyzy od specjo i fachowo …..logów . Dziwne.

betoniarka
10 dni temu

Więcej betonu, więcej betonu, więcej betonu jest wskazane przy jeziorze.

jozin
10 dni temu

tak tak to sejm wlasnie przenosza stolice Polski do Tarnobrzegu

zdziwiony
10 dni temu

Przy wybudowanej równoległej drodze do Wisłostrady taki budynek będzie jak znalazł. Jeszcze tylko apartamentowców w pobliżu tzw. jeziora będzie mi brakować.

8
0
Zostaw komentarz!x
()
x