Siarka lepsza od Wisły w derbowym spotkaniu [zdjęcia]

17:51, 20.03.2021 KR Aktualizacja: 12:23, 21.03.2021

W sobotę, 20 marca, w Sandomierzu miały miejsce derby zaprzyjaźnionych klubów Wisły i Siarki. Mecz przebiegł po myśli piłkarzy Sławomira Majaka, którzy wygrali to spotkanie po bramce z rzutu karnego 1:0.

Te derby z pewnością nie będą jednymi z najbardziej wspominanych w historii. Brakowało sytuacji podbramkowych, a co za tym idzie, samych goli.

Przez większą część spotkania goście przeważali i prowadzili grę. Chociaż pierwsze 15 minut drugiej połowy zdecydowanie należało do podopiecznych Rafała Wójcika, a będącą w tarapatach Siarkę ratował Kowal. Jednak Siarkowcy uspokoili grę. W 77. minucie w polu karnym gospodarzy został sfaulowany Gajewski. "Jedenastkę" wykorzystał Bartosz Sulkowski.

Do końca spotkania Wisła nie była w stanie odpowiedzieć i derby padły łupem Siarki.

Wisła Sandomierz - Siarka Tarnobrzeg 0:1

Gol: 77` Bartosz Sulkwoski

Wyjściowy skład Siarki: Kowal - Sulkowski, Bierzało, Józefiak, Orzechowski - Skrzypek, Rogala, Tabor, D`Apollonio, Szołtys - Bałdyga

Wyjściowy skład Wisły: Jurewicz - Kajpust, Sudy, Stasiak, Pieniążek - Kuśmierczyk, Chmielowiec, Tyl, Taranek, Zawiślak - Matuszewski