Zmarła zakażona koronowirusem kobieta, która przebywała Nisku

0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 27-letniej  kobiety z Janowa Lubelskiego zakażonej koronawirusem, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. Jednak bezpośrednią przyczyną zgonu była sepsa.

Resort zakomunikował o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jednym z nich jest osoba z powiatu tarnobrzeskiego.

CZYTAJ TAKŻE:

Pierwszy przypadek koronawirusa w Tarnobrzegu! Szpital zamknięty!

Ministerstwo poinformowało jednocześnie o śmierci w szpitalu w Łańcucie 27-latki z Janowa Lubelskiego, która przebywała w nim w stanie ciężkim. Kobieta niedawno urodziła w niżańskim szpitalu dziecko. Odwiedzała ją tam zakażona wirusem matka.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zakomunikował, że przyczyną zgonu pacjentki nie było jednak zakażenie, lecz sepsa.

[AKTUALIZACJA] Szpital w Łańcucie wydał specjalnie oświadczenie:

“27-letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą.”

Share.

Comments are closed.