reklama
Sprzedali Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Stalowej Woli - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Sprzedali Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Stalowej Woli

0

OSM w Stalowej Woli to firma z utrwaloną na lokalnym rynku marką. Nie wiadomo jednak, jak długo jeszcze wyroby „Lasowiackiej firmy roku 2022” zostaną na rynku, bowiem spółdzielnia została sprzedana większej firmie z branży mleczarskiej.

Nowym nabywcą OSM Stalowa Wola została firma Mleko Łazorko z Niska. Ta rodzinna spółka systematycznie, od 2000 roku, buduje swoją pozycję na lokalnym rynku. Zakup stalowowolskiej spółdzielni ma zwiększyć potencjał firmy (wcześniej kupiono mleczarnię w Wodzisławiu i w Chmielniku). Zarazem zakład w Stalowej Woli przestanie być spółdzielnią, a udziałowcy – producenci mleka zostaną spłaceni przez Mleko Łazorko.

Nowi właściciele zapewniają, że profil produkcji zostanie utrzymany, podobnie jak zatrudnienie. Przynajmniej przez 3 lata podtrzymana ma być produkcja wyrobów opartych na receptorach OSM Stalowa Wola. To rozsądne, bowiem, stalowowolska spółdzielnia miała w swojej ofercie cenione na rynku twarogi i masło, a „Twarogi Lasowiackie”, „Śmietana Lasowiacka” i „Masło Lasowiackie” tu produkowane znajdują się na ministerialnej liście produktów tradycyjnych.

Decyzja o sprzedaży OSM zapadła m,in. ze względu na problemy z jakimi borykała się firma. Główny to kłopoty ze skupem mleka, bowiem duże koncerny mleczarskie podkupywały dostawców OSM Stalowa Wola. Mleko Łazorki nie wyklucza rozbudowy stalowowolskiego zakładu.

fot. materiały OSM Stalowa Wola

 

Zostaw odpowiedź