Stalowa Wola. Wkrótce kolejne konsultacje w sprawie Placu Piłsudskiego i "Zielonych Ogrodów" - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Stalowa Wola. Wkrótce kolejne konsultacje w sprawie Placu Piłsudskiego i „Zielonych Ogrodów”

0

We wtorek, 15 lutego, o godzinie 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza odbędą się kolejne konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenu Placu Piłsudskiego i „Zielonych Ogrodów” niedaleko Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie wstępny projekt stworzony na podstawie pomysłów, które padły podczas pierwszych konsultacji.

Zachęcam do wzięcia udziału w konsultacjach mieszkańców wszystkich osiedli w Stalowej Woli. Plac Piłsudskiego będzie miejscem reprezentatywnym dla całego miasta, dlatego ważne, by wypowiedzieli się nie tylko przedstawiciele osiedla Fabrycznego, ale wszyscy mieszkańcy. Podczas spotkania każdy uczestnik będzie miał możliwość przedstawienia swoich oczekiwań, pomysłów i uwag – zaprasza włodarz Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Zobacz także: 
– Stalowa Wola. Szpital Powiatowy z odnowionym oddziałem udarowym [zdjęcia]

Modernizacja Placu Piłsudskiego jest możliwa dzięki środkom z „Polskiego Ładu”. Dotacja na wykonanie rewitalizacji przestrzeni publicznej Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, rewitalizację Ogródka Jordanowskiego i ogrodu na osiedlu Poręby wyniesie 31,5 mln zł.

Za stworzenie projektu odpowiedzialny jest prof. Marcin Furtak z Politechniki Krakowskiej, który od lat prowadzi pogłębioną analizę architektury COP, jest autorem wielu realizacji nagradzanych w Polsce i na świecie pod względem zieleni, urbanistyki, obiektów użyteczności publicznej, czy architektury.

Jest autorem projektu osiedla Nowa Huta – Miasto Przyszłości w Krakowie, projektant Centrum Naukowego Łukasiewicz  w Jasionce. Do jego projektów należy także powstające w Stalowej Woli Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Fot. UM Stalowa Wola

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.