reklama
Sukces gminy Ulanów na wojewódzkich dożynkach - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Sukces gminy Ulanów na wojewódzkich dożynkach

0

Podczas XV Dożynek Województwa Podkarpackiego wieniec Stowarzyszenia „Trzy Kurzyny” z gminy Ulanów dostał jedno z trzech wyróżnień.

W delegacji powiatu niżańskiego na święto rolników podkarpackich uczestniczyli: starosta Robert Bednarz oraz burmistrz Stanisław Garbacz wraz z członkami Stowarzyszenia „Trzy Kurzyny” z gminy Ulanów, których wieniec zdobył I miejsce podczas niedawnych dożynek powiatowych w Jeżowem.

Podczas uroczystej Mszy św. na placu przy Katedrze Rzeszowskiej, której przewodniczył bp Jan Wątroba, delegacje rolników z wieńcami z całego Podkarpacia dziękowały za tegoroczne zbiory. W uroczystości uczestniczyli m. in.: wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska i marszałek Władysław Ortyl.

Zgodnie z tradycją, podczas dożynek przeprowadzony został konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, którego organizatorem był Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W tym roku w konkursie uczestniczyło 155 grup wieńcowych. Komisja konkursowa brała pod uwagę m.in. różnorodność wykorzystanych materiałów, zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, walory artystyczne kompozycji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Duży sukces odniósł wieniec wykonany przez reprezentujące powiat niżański Stowarzyszenie Trzy Kurzyny z gminy Ulanów, który został wyróżniony przez Kapitułę Konkursu razem wieńcami z Parafii Baryczka i Kosynierów z Bieździedzy.

Jeden z trzech wyróżnionych wieńców będzie reprezentował Województwo Podkarpackie podczas Dożynek Prezydenckich w Spale. (pen)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.