Tak zmieni się ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Tak zmieni się ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnobrzegu [zdjęcia]

1
1 z 3

Trwa procedura przetargowa związana z remontem 14 ulic w Tarnobrzegu. Przebudowa czeka m.in. ul. Marii Skłodowskiej-Curie, która zupełnie zmieni swoje oblicze.

Duże zmiany szykują się na ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Stanie się ona łącznikiem między nowym rondem (na skrzyżowaniu z ul. Kwiatkowskiego, pisaliśmy o tym tutaj: W Tarnobrzegu powstanie nowe rondo [zdjęcia]) a budowaną obwodnicą Tarnobrzega. Fakt remontu tej ulicy z pewnością bardzo ucieszy kierowców, którzy dotychczas jadąc po betonowych płytach musieli zaciskać zęby czując, jak pracują zawieszenia w ich pojazdach.

Gładka asfaltowa nawierzchnia nie będzie tam jedyną zmianą. W planach jest jeszcze m.in. budowa ciągu pieszo-rowerowego. Na dwóch końcach ulicy powstaną specjalne, półkoliste miejsca wypoczynkowe dla pieszych i rowerzystów. Wybudowane zostaną także miejsca parkingowe w sąsiedztwie zakładów usługowo-handlowych.

Urząd Miasta Tarnobrzega wydłużył okres składania ofert w przetargu dotyczącym remontu 14 ulic w mieście o miesiąc (do 26 kwietnia). Na całość inwestycji Tarnobrzeg otrzymał dofinansowanie z funduszu Polski Ład. Ich zakończenie planowane jest na 2023 rok.

Przebudowa ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnobrzegu – Część 1
Część 2 >>>>>

1 z 3

Jeden komentarz

 1. Myśloncy Jasio na

  Ronda niepotrzebne. Chyba, że celem jest utrudnienie ruchu pojazdom.

  „W planach jest jeszcze m.in. budowa ciągu pieszo-rowerowego.”
  Koniecznie z kostki, nie z asfaltu.

  „Na dwóch końcach ulicy powstaną specjalne, półkoliste miejsca wypoczynkowe dla pieszych i rowerzystów.”
  Które to okażą się zbędne bo nikt z nich nie będzie korzystał.