W tarnobrzeskiej "Prymasówce" odbyły się targi pracy i edukacji oraz dni otwarte szkoły [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

W tarnobrzeskiej “Prymasówce” odbyły się targi pracy i edukacji oraz dni otwarte szkoły [zdjęcia]

0
1 z 14

Swoje stoiska prezentowały szkoły i uczelnie, potencjalni pracodawcy oraz wiele innych instytucji. Przy okazji targów pracy i edukacji w Zespole Szkół nr 1 w Tarnobrzegu odbył się dzień otwarty, w ramach którego uczniowie przygotowali pokaz fryzur oraz wybory miss i mistera szkoły. 

We wtorek, 5 października w Zespole Szkół numer 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, znanej jako  “Prymasówka”, odbyły się targi pracy i edukacji zorganizowane przez placówkę przy współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz stalowowolskim Młodzieżowym Centrum Kariery.

Swoje stanowiska przygotowali m.in. reprezentanci Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, oddział w Tarnobrzegu oraz uczniowie “Prymasówki”.

Oferty pracy dostępne były przy stoisku Powiatowego Urzędu Pracy oraz Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnobrzegu. Obecni byli również reprezentanci Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku i przedstawiciele tarnobrzeskiej Miejskiej Komendy Policji.

Zobacz także: 
– Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym hucznie świętowało swoje urodziny [zdjęcia]

W charakterze doradczym na targi przybyli również reprezentanci Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnobrzegu. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele z Aviation Consulting z Lublina, którzy w tym roku rozpoczęli współpracę z placówką w ramach zajęć instruktażowych z obsługi drona.

O programie edukacyjnym skierowanym do młodych osób wchodzących na rynek pracy mówiła nadinspektor PIP Barbara Czarnek. – W ramach programu pod nazwą “Kultura Bezpieczeństwa” informujemy młodych ludzi, którzy trafiają na rynek pracy o podstawowych obowiązkach pracodawcy, mówimy jak nie dać się oszukać i dlaczego warto legalnie pracować. Uczestniczymy w tych targach by dać młodzieży możliwość skorzystania z porad prawnych, a także dzielimy się literaturą o wspomnianej tematyce.

Targom towarzyszyły dni otwarte szkoły, w ramach których uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali liczne atrakcje, m.in. pokazy fryzjerskie i wybory miss i mistera szkoły.

Zobacz także: 
Tarnobrzeg. Malarski plener w parku dzikowskim [zdjęcia]

Przy okazji targów edukacji i pracy chcieliśmy pokazać naszą szkołę z najlepszej strony. Chcemy być rozpoznawalni i wspólnie budować renomę szkoły. Wybraliśmy przedstawicieli wszystkich klas zawodowych, którzy prezentowali się w strojach i przygotowali atrakcje na tę okoliczność. Oprócz tego, zorganizowaliśmy pokaz stylizacji fryzur, paznokci i ubrań, przygotowanych przez naszych uczniów oraz wybory miss i mistera szkoły. Nagrodą główną było 500 zł, a wszystkim uczestnikom wręczyliśmy słodkie upominki – mówił dyrektor szkoły dr Marcin Pilarski.

Zobacz galerię – 70 zdjęć

1 z 14
Udostępnij

Zostaw odpowiedź