Tarnobrzeg. Ktoś uszkodził ponad 80 grobowców na cmentarzu komunalnym w Sobowie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Tarnobrzeg. Ktoś uszkodził ponad 80 grobowców na cmentarzu komunalnym w Sobowie [zdjęcia]

4
1 z 17

Nieznani sprawcy dokonali dewastacji kilkudziesięciu grobowców na cmentarzu komunalnym w Tarnobrzegu – Sobowie. Interesowały ich wykonane z metalu elementy ozdabiające groby. Odrywali mosiężne krzyże i inne zdobienia. W wielu przypadkach poważnie uszkodzili grobowce.

W tej chwili trwa szacowanie zniszczeń i ustalanie, ile grobów padło ofiarą przestępców. Wstępnie wiadomo, że liczba uszkodzonych grobowców przekracza 80, a ludzie ciągle zgłaszają kolejne uszkodzenia. Najwięcej zdewastowanych grobów znajduje się w tej części cmentarza, gdzie obecnie dokonywane są pochówki. Na cmentarz zaczynają przyjeżdżać tarnobrzeżanie niespokojni o groby swoich bliskich.

 – Na miejscu pracują policjanci, zabezpieczamy ślady pozostawione przez sprawców – mówi podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowa komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu.

fot. Bogdan Myśliwiec

 

1 z 17

4 komentarze

  1. TN pokażcie gęby tych barbarzyńców a nie ludzi wqrwionych tym niszczeniem.

  2. Przepite gęby, obsikane portki i stale na rauszu. Ciągle na ulicy, bo w noclegowni nie przyjmą pijanych. Nikt inny nie zatracił tak człowieczeństwa.

    • klientka sklepu na

      i bez masek w sklepach, z plecakami w których dzwonią butelki na wymianę.