reklama
Tarnobrzeg. Niesamowite modele w hali popularnej „Prymasówki” [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Tarnobrzeg. Niesamowite modele w hali popularnej „Prymasówki” [zdjęcia]

0

W Tarnobrzegu, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1, popularnej „Prymasówki”, trwa Modelarskie Podsumowanie Sezonu -ogólnopolska impreza, na którą zjechali miłośnicy modelarstwa z całej Polski. Na godzinę 17.00 zaplanowane jest zakończenie imprezy i wręczenie nagród.

Choć ograniczenia pandemiczne mocno skomplikowały życie organizatorom i uczestnikom MPS, do Tarnobrzega przyjechało wielu modelarzy, często z odległych rejonów Polski – m.in. z Kielc, Mielca, Mińska Mazowieckiego, ze Śląska, itp. Zaprezentowali kilkaset modeli, dioram i makiet.

 – Inwencja modelarzy jest nieograniczona. W tym roku mamy np. porwanie Heleny Trojańskiej, kwartet smyczkowy, czy dioramę przedstawiającą walki w czasie Powstania Warszawskiego. Są też modele wykonane w takiej skali, że do ich oglądania przydałoby się szkło powiększające – mówi Robert Panek, pomysłodawca i organizator MPS.

Oprócz pokazu modeli, równolegle odbywa się giełda modelarska, swoje stoiska w hali mają również wydawnictwa zajmujące się tematyką modelarska, militarną i lotniczą. Pokazy rozgrywanej na wielkich planszach gry strategicznej przygotowali także uczniowie tarnobrzeskiego „Hetmana”.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.