Tarnobrzeg. Pijany rowerzysta dostał 2,5 tys. zł mandatu! - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Tarnobrzeg. Pijany rowerzysta dostał 2,5 tys. zł mandatu!

1

Surowe konsekwencje spotkały pijanego rowerzystę, który został zatrzymany do kontroli drogowej w centrum Tarnobrzega. 63-letni mężczyzna jechał rowerem, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Wczoraj przed godz. 21, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu do kontroli drogowej rowerzystę. 63-letni mężczyzna był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 2,28 promila alkoholu w jego organizmie. W związku ze zmianą przepisów, która nastąpiła od 1 stycznia 2022 r., policjanci ukarali mieszkańca Tarnobrzega, mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł

Zobacz także:
Tarnbrzeg. Kradzież w markecie i szarpanina z ochroniarzem. Łupem 25-latka m.in. ciuchy, alkohol i elektryczne szczoteczki

Zgodnie z nowymi przepisami, kierowanie po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę nietrzeźwą lub będącą pod działaniem środka działającego podobnie do alkoholu grozi ukaraniem mandatem w kwocie 2,5 tys. złotych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Jeden komentarz

  1. Skąd dziadek weźmie taka kwotę? Powinna być możliwość odpracowania jej na rzecz miasta. Mietła, wiaderko, łopata, szufelka w rąsie i heja… do sprzątania miasta, pracy przy zieleni miejskiej. Pracy ci u nas dostatek, tylko przepisy niesprzyjające jej, brak kasy, pomysłu, chęci do zajęcia się tym tematem etc.