Tarnobrzeg. Próby oszustwa na przesyłki z banku i ZUS-u - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Tarnobrzeg. Próby oszustwa na przesyłki z banku i ZUS-u

0

Tarnobrzescy policjanci przestrzegają przed oszustami. W ostatnim czasie mieszkańcy miasta odbierają telefony z informacją, że mają nieodebrane przesyłki z placówek banku i ZUS. Oszuści pytają seniorów o ich dane osobowe i zgromadzone oszczędności, konta w banku, a następnie informują, że do ich mieszkania przyjedzie kurier. Na szczęście seniorzy zachowali czujność i nie dali się oszukać. O swoich podejrzeniach poinformowali Policję.

Telefony od osób podających się za pracowników placówek bankowych i ZUS do ludzi starszych z prośbą o przekazanie informacji dot. tożsamości, zgromadzonych środków pieniężnych oraz informacji na temat placówki banku w której przetrzymują oszczędności, to jedna z metod wyłudzeń stosowana przez oszustów. Oszuści modyfikują swoją historię w taki sposób, aby była jak najbardziej wiarygodna, a zarazem skuteczna.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zgłosiło się dwoje zaniepokojonych mieszkańców Tarnobrzega, którzy poinformowali policjantów o podjętych próbach przez oszustów wyłudzenia pieniędzy. Na szczęście seniorzy nabrali podejrzeń i nie dali się zwieść oszustom.

Zobacz także:
Tarnobrzeg. Ciało starszej kobiety leżało przez miesiąc pod stertami śmieci

W trakcie rozmów ze swoimi bliskimi przypominajmy seniorom o konieczności wspólnego dbania o bezpieczeństwo, ustalmy zasady kontaktu ze sobą, czy wzajemnej pomocy, tak aby oszuści nie mogli wprowadzać ich w błąd i narazić na szkodę. Zachowanie ostrożności pozwoli uchronić seniorów przed utratą oszczędności.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.