Tarnobrzeg – śmieci po 30 zł od osoby. W piątek decyzja radnych

4
AKTUALIZACJA: Nadzwyczajna sesja śmieciowa w Tarnobrzegu odwołana!

30 zł miesięcznie od osoby zapłacą od 1 lipca mieszkańcy Tarnobrzega za odbiór śmieci segregowanych. Jeżeli ktoś zdecyduje się nie prowadzić segregacji odpadów, zapłaci 60 zł miesięcznie. Takie stawki znalazły się w propozycji uchwały, którą w najbliższy piątek, 29 maja, na sesji nadzwyczajnej, rozpatrzy Rada Miasta Tarnobrzega. O tym, że może tak się stać, informowaliśmy w ostatnim papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Zmiana obowiązujących stawek opłat za śmieci (aktualnie tarnobrzeżanie płacą 18 zł) wynika ze zmiany obowiązującej od 2018 r. umowy z Miejskim Zakładem Komunalnym w Stalowej Woli, który wygrał przetarg na odbiór tarnobrzeskich śmieci. MZK uznał, że dotychczasowe stawki są, w świetle wzrostu kosztów, rażąco niskie i przedstawił tarnobrzeskiemu magistratowi aneks do umowy wymuszający drastyczną podwyżkę. Odrzucenie go oznaczałoby zerwanie umowy. Mimo tego, że w takiej sytuacji MZK zapłaciłoby karę umowną, firma uznała to za bardziej opłacalne, niż dalszy odbiór śmieci po 18 zł od osoby.

Zerwanie umowy przez MZK oznaczałoby, że Tarnobrzeg zostałby bez umowy na odbiór śmieci. Dlatego też aneks został podpisany. Zdaniem miejskich urzędników, nie ma żadnej gwarancji, że po rozpisaniu nowego przetargu, udałoby się znaleźć odbiorcę śmieci za mniej niż 30 zł od osoby.

Zobacz także:
– Kompromis w sprawie dotacji dla sandomierskich organizacji społecznych przypieczętowany umowami i aneksami
– Kolejny krok do przebudowy odcinków drogi krajowej numer 79

– 10 lat temu rozpoczęła się klęska żywiołowa. Powódź w Sandomierzu [zdjęcia]

W uchwale o nowych stawkach za odbiór śmieci znalazło się miejsce na bonifikatę dla właścicieli domów jednorodzinnych kompostujących bioodpady. Wyniesie ona złotówkę od osoby.

Podwyższenie do 30 zł od osoby stawki za odbiór śmieci segregowanych i 60 zł za odbiór śmieci bez segregacji musi zaakceptować Rada Miasta. Na piątek 29 maja została w tej sprawie zwołana nadzwyczajna sesja.

Share.

4 komentarze

 1. Wszystkie ceny w góre. 500+ dostali to ceny w góre, pandemia,to ceny w górę, spadek cen paliw,to ceny w górę, susza, to ceny w góre, za dużo spadnie z nieba wody, to ceny w górę itepe itede…

 2. bez (radny) on

  To było do przewidzenia.
  Napisał: bez(radny) mieszkaniec Tarnobrzega

 3. Mieszkaniec on

  Nie spróbujemy nic zrobić bo może się nie uda. Lepiej zrzucić opłaty na mieszkańców i być zadowolonym jacy to jesteśmy wspaniali bo nie pozostawiliśmy mieszkańców bez Firmy, która będzie odbierała od nas śmieci. A jeszcze otrzymaliby kary od Firmy. Pogratulować decyzji. Bo komu by się chciało przetarg zorganizować.

  • mieszkanka on

   Przetargi były poprzednio i każdy następny opiewał na wyższą kwotę ( te unieważniane przez G.K. i późniejszych p.o prezydenta) . Doszliśmy do kwoty 18 zł. Teraz 30zł to dużo, a przez przeciąganie liny może być jeszcze więcej. Co lepsze? Firmy śmieciowe to monopoliści niestety.