Tarnobrzeg. Startuje kolejna edycja „Wygraj Sukces” - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Tarnobrzeg. Startuje kolejna edycja „Wygraj Sukces”

0

W piątek, 5 marca, startuje 26 edycja konkursu „Wygraj Sukces” – największej tego typu imprezy dla śpiewających dzieci i młodzieży w Polsce. Punktualnie o godzinie 19., na kanale konkursu na YouTube, zaprezentowana zostanie płyta z piosenkami, będącymi propozycję dla uczestników.

– W nagranie tej płyty zaangażowanych było 45 osób. Kompozytorzy, autorzy tekstów, aranżerzy, wykonawcy, muzycy. To już jest naprawdę bardzo duża ekipa. Cieszę się, że wszystko udało się idealnie zgrać, szczególnie, że przyszło nam przygotowywać płytę w dobie pandemii – mówi Jarosław Piątkowski, szef Studia ProMedia, współorganizującego wraz z Tarnobrzeskim Domem Kultury konkurs.

Pandemia będzie miała też wpływ na przebieg przynajmniej I etapu 26 edycji „Wygraj Sukces”.

 – Od chwili oficjalnego opublikowania piosenek z płyty, każde dziecko w Polsce będzie mogło zarejestrować piosenkę, nawet zwykłą kamerką w telefonie i nam ją przesłać. Ze względu na pandemię koronawirusa, przesłuchania w tym etapie odbywać się będą online. Tak też będzie pracowało jury konkursu. I etap zakończy się 15 maja – mówi J. Piątkowski.

Kolejny, II etap, podczas którego wyłonieni zostaną finaliści konkursu, zacznie się w połowie września.

– Mam wielką nadzieję, że sytuacja epidemiczna uspokoi się na tyle, że będziemy mogli ten etap przeprowadzić już normalnie, słuchając wykonawców na żywo. Jeżeli jednak się nie uda, jesteśmy przygotowani na wersję online – mówi J. Piątkowski.

26 finał konkursu „Wygraj Sukces” zostanie rozegrany w Tarnobrzegu, w dniach 12 – 14 listopada.

Piosenki na płycie, której premiera będzie miała miejsce w piątkowe popołudnie, zaśpiewały: Marta Mortka, Lena Małodzińska, Daria Malicka, Nailah Vitha, Emilia Piątkowska, Natalia Ochmańska, Sylwia Przetak, Paulina Grochowska-Stekla, Ola Podwyszyńska i Aneta Figiel.

Premierę płyty można będzie śledzić na kanale YouTube konkursu „Wygraj Sukces”, a także na facebookowym profilu imprezy.

fot. Organizatorzy mają nadzieję, że w listopadzie wszyscy finaliści “Wygraj Sukces” spotkają się na żywo w Tarnobrzegu, tak jak w 2019 roku

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.