Tarnobrzeg. Strażacy znieśli starszego pacjenta do karetki. Trwa szukanie dla niego miejsca w którymś ze szpitali - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Tarnobrzeg. Strażacy znieśli starszego pacjenta do karetki. Trwa szukanie dla niego miejsca w którymś ze szpitali

16
1 z 17

Dramatyczne sceny obnażające krytyczną sytuację polskiej służby zdrowia rozegrały się wieczorem, 6 kwietnia, w Tarnobrzegu. Po godzinie 20. karetka pogotowia została wezwana do starszego pacjenta na ulicę Kopernika. Mężczyzna miał zdiagnozowany i potwierdzony testem Covid-19. Ratownicy medyczni udzielili choremu pomocy, ale uznali, że konieczne jest przewiezienie pacjenta do szpitala. Niestety, w najbliższych lecznicach zabrakło miejsc.

Interwencja pogotowia na ul. Kopernika była dodatkowo utrudniona, gdyż mężczyzna, którego trzeba było znieść do karetki, był potężnej postury. Ratownicy medyczni nie byli w stanie sami  przetransportować go do karetki. O pomoc poproszono strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Strażacy przyjechali na ul. Kopernika, ubrali specjalne kombinezony ochronne i w nich znieśli chorego do czekającej obok bloku karetki pogotowia. Potem przystąpili do dekontaminacji strojów i wyposażenia.

W tym czasie karetka z chorym pacjentem pędziła już do szpitala. Niestety, w Szpitalu Wojewódzkim im Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu pacjent nie został przyjęty, bo jak oświadczono obsadzie karetki, w placówce nie ma już wolnych miejsc dla pacjentów „covidowych”.

W tej sytuacji zaczęto szukać dla pacjenta miejsca w którymś z ościennych szpitali. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie trafi pacjent z Tarnobrzega. Fot. M. Chmielowiec

1 z 17
Udostępnij

16 komentarzy

 1. A czy aby Ratownicy nie powinni być również zabezpieczeni. Albo nieznajomość procedur albo skrajna nieodpowiedzialność. Sanepid zwykłych obywateli na kwarantanne wywale po kontakcie – a tu?

 2. lolek nie bolek na

  Dalej nie przestrzegajcie dystansu , tloczcie sie w sklepach, noscie maski na brodach, i nie szczepcie sie , bo przeciez to plandemia a wirus to spisek

 3. takie sytuacje oczywiscie sa nie do przyjecia, ale w dobie panowania covidu – niestety – sa na porzadku dziennym w calym kraju, robienie z tego sensacji to jednak lekka przesada, a za ta “krytyczna sytuacja w sluzbie zdrowia” jest odpowiedzialny w calosci nieudolny, obecny rzad, minister zdrowia i cala plejada “gwiazd” powolana do walki z covid na czele z oderwanym od rzeczywistosci premierem, Dworczykiem i Horbanem

  • cytuję arłukowicza z po;po co ci te szpitale na kazdej ulicy,zlikwiduj kilka i bedzie ok,cos te twoje wypociny ubecko-peowskie sa fałszywe

   • cytaty powinny byc podparte konkretnymi danymi, w innym wypadku to puste gadanie, w latach 2005-2007 ( pis u wladzy) liczba szpitali zmniejszyla sie o 33, w latach 2007-2015 ( po-psl u wladzy) liczba szpitali wzrosla o 208, w latach 2015-2018 (pis u wladzy) liczba szpitali zmniejszyla sie o 7, danych za lata 2019-2020 nie ma, wiec prosze nie zajmowac sie cytatami tylko rzeczywistoscia, “cos te twoje wypociny” pisowskie “sa falszywe”

  • miłośnik piwa na

   Droga czytelniczko TN! Nie po drodze mi ani z PiS ani z innymi partiami. No ,może za wyjątkiem Partii Przyjaciół Piwa :-)), ale zważ, że za PO już byś nie żyła, gdybyś miała covid i więcej osób by zmarło. PO działało na zasadzie “jakoś to będzie” i niczym i nikim się nie przejmowała. Nie widać tego było??? !!! Sprzedawali wszystko co się da.Zwyczajnie niszczyli Polskę. Padła byś na ulicy i nikt by po ciebie ze służby zdrowia nie przyjechał ambulansem. Dzisiaj latają po pacjentów śmigłowcami jeśli zajdzie taka potrzeba.

   Dla równowagi, PiS tez chciał sprzedawać to co było państwowe i liczył ile na sprzedaży państwo zarobi. Ten zarobek był wątpliwy bo krótkoterminowy i nie myśleli perspektywicznie, że się pozbędą tego co jest strategiczne dla gospodarki i funkcjonowania państwa. Było to, przed dojściem PO do władzy (osiem lat stracone). PiS chciał tez budować więzienia !!! Zakładano, że naród będzie zamykany za poglądy, nie przynależność do nich? PiS zreflektował się, kiedy ponownie doszedł do władzy, wtedy zatrybił, że można działać inaczej i przy okazji kupić wyborców. Odechciało się sprzedawać te gałęzie gospodarki istotne dla państwa, dla bezpieczeństwa finansowego, a i kasa się znalazła dla bidnych, emerytów, dzieci etc. PO doprowadzało Polaków do ubóstwa.

   Nie zajmuję się polityką bo jest nieciekawa, denerwująca i stale tylko walki między sobą. Patrze obiektywnie, że ci co teraz u władzy robią co mogą, raz wyjdzie lepiej , innym gorzej.

   Winę za ten stan, za zbyt dużo zachorowań ponoszą sami ludzie. Wystarczy na nich popatrzeć na ulicy, w sklepie, w domach jak się zachowują. Maski pod nosem albo w ogóle brak, dystansu nie trzymią (vide: supermarkety), nie odkażają rąk, mimo, że środki odkażające , często z aparatury bezdotykowej są dostępne przy wejściach do sklepu, nie założą rękawiczek jednorazowych mimo, że wiszą przy wejściu do sklepów. Podczas świąt odwiedziny osób przyjeżdżających z daleka. Kompletny brak wyobraźni !!!
   Tyle chyba moich uwag wystarczy.

   • Drogi czytelniku, rozwazania na temat – co by bylo gdyby…. sa czysto teoretyczne. Sam fakt, ze liczba szpitali zmniejszyla sie za rzadow pis dowodzi, ze to oni maja obywateli w “glebokim powazaniu”. “Kupowanie” glosow wyborcow przez obecny rzad dowodzi, ze sa to ludzie zadni wladzy, na zasadzie “po trupach do celu”. Obserwuje od wielu lat poczynania partii pis i nic dobrego za ich rzadow nas nie spotkalo, Nie neguje, ze program 500+ i 13 emerytura to programy dobre, ale zostaly wprowadzone tylko i wylacznie dlatego, ze zapewnilo to obecnie rzadzocym dojscie do wladzy. Rzadza juz 6 lat i zero inwestycji, kazda dziedzina gospodarki w zapasci, wszystko co dalo sie zepsuc, zostalo zepsute, marnotrawstwo publicznych pieniedzy kwitnie jak kwiaty na wiosne, afera goni afere, wszystkie spolki skarbu panstwa obsadzone przez rodziny czlonkow pis( bez znaczenia czy znaja sie na rzeczy czy nie) , To oni podzielili narod na lepszy i gorszy sort, to oni wprowadzili jezyk chamstwa i pogardy dla swoich przeciwnikow, to oni uzalezniaja dotacje rzadowego programu inwestycji lokalnych od opcji jaka rzadzi w danym miescie, powiecie, gminie. Jest to na zasadzie – wybraliscie sobie na gospodarza nie pisowca to fige dostaniecie – dlatego Tbg z tego programu nie dostal zlotowki, jak wiele innych miast gdzie rzadzi opozycja. Wyglada na to, ze tak karaja mieszkancow za wybor nie po ich mysli. Rzad nie radzi sobie z pandemia. Po czesci to wina ludzi ale nie do konca. Zarzadzenia nie moga byc sprzeczne z ustawami, a w tym przypadku sa. Nie wprowadzaja stanu wyjatkowego, ktory rozwiazal by problem nie stosowania sie ludzi do obostrze, bo to wiaze sie z odszkodowaniami, jakie rzad musialby wyplacic, a tego robic nie chca. Wprowadzili tarcze, ktore nie spelniaja oczekiwan przedsiebiorcow i sa krotko mowiac – o d….e rozbic.Nie wiem ci by bylo za rzadow innej partii, ale takiego balaganu i chaosu by nie bylo. Polska jest na szarym koncu jesli chodzi o radzenie sobie z pandemia i prosze nie pisac, ze to wina ludzi, bo rzadzacy maja w swoich rekach wszelkie “narzedzia” zeby zapanowac nad bezpieczenstwem obywateli. Nie chca narazic sie na hejt, jak stwierdzil Karczewski, wprowadzajac ostre restrykcje. To ma byc rzad? To porazka wyborcow, ktorzy doprowadzili do tego, ze rzadza nami i krajem ludzie nieodpowiedzialni. Tyle w temacie. pozdrawiam

    • Uderz w stół a nożyce się otworzą. Wyzbądź się kobieto zacietrzewienia, nienawiści. Nie zachowuj się jak indor. Ile ludzi tyle zdań, Nie ma i nie było partii rządzącej nie popełniającej błędów, nie garnącej pod siebie, nie zajmującej się w sposób dostateczny problemami narodu. Sterowanie masą ludzką też nie jest łatwą sprawą. Tym bardziej, że ludzie to istoty często niezdyscyplinowane, czasem wręcz prymitywne w zachowaniu. Tutaj tylko bombka atomowa rozwiązałaby problem. Kiedy niewielu pozostanie, będą szukać na ziemi ludzkiej stopy.
     “Nie wprowadzaja stanu wyjatkowego, ktory rozwiazal by problem nie stosowania sie ludzi do obostrzeń” Moja odpowiedź: o Jezu! Miej ten naród w opiece przed takimi działaniami. Ludziom skojarzy się ze stanem wojennym a Polak ma naturę wojownika i zaraz będzie bunt, że mu wolność zabierają. I tak źle (kiedy nie stosują stanu wyjątkowego) i tak będzie niedobrze (kiedy go wprowadzą). Niektórzy już twierdzą, ze założenie maseczki to zabieranie wolności. W telewizji to słyszałem.
     A może lepiej tawariszcz Putin albo Kim Dzong Un albo Łukaszenka coby rządzili w kraju? Dopiero by się działo. Przyjdą inni,też będą ludziska narzekać. Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził.

 4. Czy w TN nie możecie sobie odpuścić tego ganiania z aparatem fotograficznym za Policją ambulansami medycznymi, autkami Straży Pożarnej? Czy zawsze muszą być fotografie do zamieszczanych artykułów? Bo mi się wydaje, że nie zawsze.

Zostaw odpowiedź