Tarnobrzeg. Szczodraki, czyli bułeczki szczęścia sprzedały się błyskawicznie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Tarnobrzeg. Szczodraki, czyli bułeczki szczęścia sprzedały się błyskawicznie [zdjęcia]

3
1 z 13

Niespełna godzina wystarczyła, żeby cały zapas szczodraków upieczonych przez „Dolinę Smaku” sprzedał się do ostatniej sztuki. Tradycyjnie prowadzona w święto Trzech Króli tarnobrzeska akcja charytatywna trwa jednak nadal.

Szczodraki to tzw. bułeczki szczęścia. Od 10 lat tarnobrzeskie stowarzyszenie „Dolina Smaku” przygotowuje je przed świętem Trzech Króli, a następnie sprzedaje. Dochód z akcji przekazywany jest na leczenie niepełnosprawnych braci Karola i Piotra Rzepeckich.

Rozwijającą się z rozmachem akcję przyhamowała pandemia. W ub. roku w ogóle trzeba było zrezygnować z pieczenia szczodraków, w tym, ilość wypieczonych bułeczek była ograniczona. Nic więc dziwnego, że sprzedały się błyskawicznie, a bardzo wielu chętnych, którzy przyszli na plac Bartosza Głowackiego za późno, musiało się obejść smakiem.

Zobacz także: 
– Potrącenie pieszego na Wisłostradzie. Zablokowana droga do Tarnobrzega [zdjęcia]

 – Z samej sprzedaży na placu Bartosza zebraliśmy ponad 2300 zł, ale to nie koniec. Do tego dojdą jeszcze na pewno środki z akcji #szczodrakchallenge, którą planujemy prowadzić do końca miesiąca – mówi Monika Zając, prezes „Doliny Smaku”.

Akcja #szczodrakchallenge to wirtualna zabawa – wyzwanie, mająca na celu pomoc niepełnosprawnym braciom, a zarazem kultywowanie tradycji.

 – Zasady #szczodrakchallenge są proste. Każda osoba włączająca się do akcji nominuje 3 lub więcej osób lub organizacji. Na wykonanie zadania jest 48 godzin. Następnie wystarczy upiec szczodraki wg swojego przepisu lub receptury podanej przez stowarzyszenie Dolina Smaku. Podzielić się bułeczkami szczęścia z najbliższymi, zrobić zdjęcie, opublikować je w mediach społecznościowych i oczywiście wpłacić datki na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, pod której opieką są Piotr i Karol Rzepeccy – informuje Monika Zając.

 

1 z 13

3 komentarze

  1. logicznie myślący na

    Paplają nad bułkami.Kupujący i sprzedający. Bułeczki nie przykryte folią.
    Covid w natarciu, wszak można go podłapać wchodząc w chmurę wydychaną z ust.