Tarnobrzeg zarządził zatrzymania [zdjęcia]

0

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w poniedziałek 28 stycznia sześć osób podejrzewanych o niegospodarność, fałszowanie dokumentów i powoływanie się na wpływy w Ministerstwie Obrony Narodowej w celu czerpania korzyści majątkowych. Wśród zatrzymanych jest m.in. Bartłomiej M. były rzecznik prasowy MON i szef gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza, były poseł PiS Mariusz K, a także czworo byłych urzędników MON i Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Zatrzymania dokonano na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, prowadzącej w tej sprawie śledztwo.

– Osoby zatrzymane są aktualnie dowożone do prokuratury w Tarnobrzegu, gdzie będą trwały dalsze czynności śledcze. Na tym etapie nie mogę powiedzieć, czy prokuratura będzie wnioskowała o zastosowanie aresztów tymczasowych. Mamy na podjęcie takiej decyzji 48 godzin – powiedział prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Zatrzymania całej szóstki dokonano o godz. 6 rano. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze CBA z Warszawy i Wrocławia. Równocześnie z zatrzymaniami, służby wkroczyły do blisko 30 miejsc, gdzie przeprowadzono rewizję i zabezpieczono dokumenty i dowody.

Zdaniem śledczych, działalność zatrzymanych doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody materialnej na szkodę PGZ. Do PGZ należą m.in. Zakłady Metalowe „Dezamet” S.A w Nowej Dębie i Huta Stalowa Wola S.A.

(wel) fot. B.Myśliwiec

Share.

Comments are closed.