Tarnobrzescy policjanci oddawali krew

0

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu włączyli się w akcję “30 litrów krwi na 30-lecie NSZZ Policjantów”. Zbiórkę przeprowadzono wczoraj, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Łącznie tego dnia, zebrano blisko 14 litrów.
 
W poniedziałek, 30 czerwca, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Choć krew mógł oddać każdy, to w akcję szczególnie zaangażowani byli policjanci oraz pracownicy cywilni policji.

Zbiórkę w ramach akcji: “30 litrów krwi na 30-lecie NSZZ Policjantów”, zorganizowały Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Rzeszowie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Zobacz także:
– Dostawca pizzy zakażony koronawirusem! Poszukiwane osoby mające kontakt z kierowcą
– W Stalach motocyklista potrącony przez osobówkę
– Tarnobrzescy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

Ratowanie życia ludzkiego jest wpisane w zawód policjanta. Dlatego funkcjonariusze doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew, w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i osobom starszym. Do prowadzonej akcji włączyli się policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Mundurowi ruchu drogowego, prewencji oraz Komisariatu Policji w Nowej Dębie oddali swoją krew potrzebującym.

Łącznie tego dnia udało się zebrać blisko 14 litrów krwi.

Źródło: KMP Tarnbrzeg
Fot. podinsp. Tadeusz Domagała Wydział Ruchu Drogowego

Share.

Leave A Reply