Tarnobrzescy uczniowie poparli protest kobiet - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Tarnobrzescy uczniowie poparli protest kobiet

4

W kilku tarnobrzeskich szkołach młodzież w geście solidarności z protestującymi kobietami postanowiła w środę, 28 października, nie brać udziału w prowadzonych zdalnie lekcjach. Większość szkół oficjalnie nie komentuje decyzji uczniów, jedna, Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Małego Księcia oficjalnie wyraziła dumę z postawy młodzieży.

Największy zasięg akcji poparcia dla Strajku Kobiet zanotowano w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Tu większość uczniów, ze wszystkich klas, nie uczestniczy dziś w lekcjach online.

W środowym proteście biorą też udział uczniowie uczęszczający do Społecznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. Pierwotnie mieli to być jedynie trzecioklasiści, jednak przyłączają się do nich również uczniowie młodszych klas. Szkoła poparła protest i wyraziła dumę z postawy młodzieży.

Zobacz także:
– Były piłkarz Siarki Tarnobrzeg groził Lewandowskiemu?
– W Tarnobrzegu powstała Straż Narodowa
– Spokojny protest w Sandomierzu [wideo][zdjęcia]

W związku z podjęciem przez TK decyzji dotyczącej zakazu aborcji (w przypadku deformacji płodu, a także zagrożenia życia) część uczniów klas trzecich zdecydowało dołączyć do protestu dnia 28 października. “…Wiemy, jaka jest sytuacja, wiemy, że jest pandemia i że za niedługo czeka nas matura, ale nie chcemy godzić się na to, co się teraz dzieje….” Takie słowa padły wczoraj z ich ust .. Jesteśmy dumni, że mamy mądrą i świadomą młodzież, która próbuje zawalczyć o swoje prawa” – napisano na oficjalnym profilu szkoły w mediach społecznościowych.

Udostępnij

4 komentarze

    • To ta szkoła w której nauczytielem był prezydent Tarnobrzega? To już się nie dziwię dlaczego administrowane przez niego miasto jest w takim katastrofalnym stanie. Jak mówił mój profesor : dno i sześć metrów mułu.

    • Synku nie masz co robić, to ulżyj sobie, masz słoninkę to do kaloryfera!,jeszcze jedno, być może to ważne, jeszcze trochę to pokuszę się o to, aby cię upublicznić! z imienia i adresu początkowego oraz ip! finito pajacu!