W Tarnobrzegu powstała Straż Narodowa - Tygodnik Nadwiślański
środa, 1 grudnia
kondolencje
reklama

W Tarnobrzegu powstała Straż Narodowa

31

Konfederacja Tarnobrzeg powołała własną Straż Narodową. Ma ona chronić tarnobrzeskie kościoły i przeciwstawiać się protestom przeciwko radykalnemu zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych.

Wzorem innych miast w Polsce powołujemy #strażnarodowa w Tarnobrzegu. Wczoraj i przedwczoraj ulicami Tarnobrzega przeszły grupy proaborcyjnych antyreligijnych manifestantów które zaatakowały słownie naszych liderów. #strażnarodowa będzie bronić kościołów tarnobrzeskich i podstaw chrześcijańskich naszej cywilizacji. Nie będziemy stać biernie z boku, aż zniszczone zostaną nasze świątynie. Kierujemy się słowami świętego Maksymiliana Kolbe: „Czy to możliwe, że nasi wrogowie wszystko robią by panować, a my zadawalamy się modlitwą nie zabierając się do czynu” – napisali Konfederaci na swoim profilu na FB.

Zobacz także:
Działacze Konfederacji kontra uczestnicy protestu kobiet w Tarnobrzegu [wideo]
Kolejny dzień protestów kobiet w Tarnobrzegu [zdjęcia] [wideo]
Gniew młodych. Kolejny marsz w obronie praw kobiet w Sandomierzu [zdjęcia]

W Tarnobrzegu, przynajmniej jak dotąd, podczas protestów nie było żadnych incydentów ani wandalizmów. Protestujący nie zbliżali się też nawet do świątyń. Mimo tego, we wtorek 27 października, #strażnarodowa zadebiutowała, pilnując wejścia do kościoła i klasztoru O.O Dominikanów. Zdjęcie sprzed kościoła Konfederaci opisali hasłem „W Tarnobrzegu przed Kościołem Dominikanów w trakcie dzisiejszego kolejnego proaborcyjnego marszu środowisk lewicowych. Zwarci i gotowi do obrony”.

Fot. FB Konfederacja Tarnobrzeg

Udostępnij

31 komentarzy

 1. Dobrze że jest ta Straż Narodowa bo do tej pory w całej Polsce zniszczono ponad 80 kościołów i pomników oraz zanotowano kilkanaście wtargnięć na msze. Porządek musi być.

 2. To nie dziewczyny atakują kościoły i niszczą pomniki tylko podłączające się do nich lewaki oraz osoby związane z KO podburzane przez TVN i GW. Ich główny cel to obalenie rządu PiS i przedterminowe wybory. Otwarcie o tym piszą na forach internetowych.

  • Seba..ktorym z tych “ministrantów” na zdjeciu jestes? Przypnij sobie pinezke na monitorze to bedziesz mial wiekszy szacun na dzielni!

 3. Hej, chopaki tutaj piszące, nie ulegajcie emocjom.
  Każdy ma prawo robić i mówić na co ma ochotę, byle nikogo nie obrażać, nie popełniać przestępstwa. Stonujcie swoje wypowiedzi. Zapamiętajcie raz na zawsze: ile osób, tyle zdań, a wódz narodu polskiego Józek Piłsudski powiedział, cytuję “gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania” 🙂

 4. Łooo Jezusie! Że też takich narwańców matka ziemia nosi. Straż Narodowa? Serio?! Tych kilku smarków z kryminalną, jak piszecie, przeszłością?! Pewnie Ojciec Przeor pęka z dumy z takich …synów, ale w sumie niech stoją, cegły na mur pomogą nosić i zaprawę zamieszają. Niech i taki pożytek z tych amantów będzie. ***** ***

 5. Chyba trzeba zawiadomić prokuraturę tworzenie bojówek jest sprzeczne z prawem nawet jak tworzy je siedmiu sisiumajtkow

 6. Nie trzeba być lewakiem, żeby mieć coś przeciw wprowadzonym zmianom. Odrobina zdrowego rozsądku wystarczy. Ja wiem, że kobieta powinna siedzieć w garach cały dzień i nikt nie powinien się z nią liczyć. No ale trafiają się tacy dziwni ludzie, jak ja, którzy dbają o swoje kobiety ich zdrowie czy bezpieczeństwo. Same o sobie też mogłyby coś decydować bo średniowiecze już troszkę za nami. Wiara chrześcijańska a obecny kościół też się troszkę tutaj rozmija. Ojciec dyrektor np. dokłada tu swoje trzy grosze. Reasumując nie ma co uogólniać, każdemu z nas mogą przydarzyć się takie sytuacje, których nikomu bym nie życzył i dobrze by było mieć wtedy jakiś wybór.

 7. Nazizm to narodowy socjalizm Hitler tępił kapitalizm i każda firma w kraju była wslanoscia państwa ergo Hitler zapewniał programy socjalne i opiekuńcze polecam obejrzeć film ,,Hitler Narodowiec czy Socjalista?”

  • A czy na protestach głoszą hasła promujące programy socjalne? Czy bardziej o wolności jednostki? której akurat faszyzm nienawidził.
   Patrząc na działania PiS to właśnie mamy nawoływanie do niezdrowego nacjonalizmu, socjalizm, i mamy TVP, które jest właśnie państwowe a działa jak prywatna firma partii rządzącej…

 8. Nasza cywilizacja jest słowiańska, nie germańska czy chrześcijańska – to po pierwsze primo.
  Po drugie primo ciemnogród jak widać ma się dobrze, i ciekawe co będą robić te narodowe (quasi nazi) bojówki? Niby co, będą kopać czy od razu rąbać maczetami ludzi o innych poglądach, bo ich jest jedyny słuszny? Już nawet nie te bojówki ale i sam „artykuł” jest niepoważny. Taki tygodnik, to żadna gazeta, tak samo jak denne echo, telewizja lokalna to porażka totalna i amatorka a leliwa to przaśne wiejskie radio ze starą, darmową muzyką sprzed dekad i reklamami o kiełbasie w tym czy innym sklepie. Ten, kto myśli, że ludzie chcą tego słuchać albo czytać takie wypociny na siłę, jest bardzo niskiego poziomu intelektualnego, może ma dwa zwoje mózgowe więcej od kury. Już lepiej idźcie wszyscy grabić liście do parku dzikowskiego. Tyle w temacie.

   • To napiszcie synkowie jak tam wasze działania, czy macie jakieś osiągnięcia (pobiliście już kogoś), macie coś tam dobrego do picia w międzyczasie. Chłodno, jesień, w jakich godzinach „urzędujecie”, czy dzielicie się na dwie grupy i jedni drugich masują po pleckach a potem się zamieniacie, może koksownik wam podrzucić zima idzie, nie mam pewności czy wytrwacie? Tylko nie sikajcie pod murem, nie wypada, monitoring jest i to jest w końcu wykroczenie.
    Jedno jest pewne, mieszkańcy nie będą z was dumni, to bardzo wątpliwa reklama dla tego umierającego miasta.
    Wreszcie co to jest to „niepiec”? Intelektem nie powiało, nieskładne zdanie, zbyt mało klas, nie było czasu skończyć szkoły?

    Napiszcie co tam u Was, trzymam kciuki, napiszcie coś jeszcze.

 9. Marek J Duszkiewicz na

  Anonimowo czy pod jakims nikiem to kazdy kazdego moze oskarzac bezkarnie o cokolwiek co mu pasuje. Noi wlasnie sie tutaj to dzieje.

 10. Chłopaki pilnują, więc czerwonych filozofów dupa boli.
  Narysuj sobie na kartonie transparent o aborcji bez granic obowiązkowo z waszym symbolem Hitlerjugend “S” albo od razu “SS” idź powyzywać do kościoła – jak to wasi robią Chłopaki skopią ci dupsko i będziesz miał temat na jęki w komentażach na następny miesiąc.

  • Tak tylko ci przypomnę, Schutzstaffel było nacjonalistyczną formacją, używającą przemocy do głoszenia programu partii nazistowskiej. Może coś ci to przypomina (podpowiedź: twoje groźby).

   PS: komentarze pisze się przez rz, nawet wyżej ma pan podpowiedź

 11. Myślałem, że już wszyscy wyjechali do Holandii, a tu jednak kilku zostało 😀
  Tak trzymać chłopaki ! Bronić kościoła żeby nasze dzieci miały tak jak za czasów JPII !

 12. Proponuje w Tbg założyć bojówki spuszczające wpierdol wszystkim wandalom niszczącym przystanki, znaki drogowe etc. Powinny działać jak Wojownicy Ninja. Pojawiać się spuścić wpierdol i znikać. Kto za?

 13. Wszystko fajnie tylko pilnujmy co się dzieje w tle tego wszystkiego. Niestety przeważnie takie działanie rządu to próba odwrócenia uwagi od czegoś ważnego i myk cichaczem przepychają niewygodne ustawy.

 14. Ja ich znam. Jeden ministrant z przywiśla drugi z dzikowa a ten trzeci chyba z miechocina ale nie jestem pewny. Zawsze w niedzielę i święta służą do mszy komunię co tydzień znak pokoju i te sprawy na klatce dzień dobry mówią.

 15. Najlepsze jest to, że to nie protestujący zaatakowali konfederacyjná bojówkę, tylko jak widać na nagraniu to właśnie ta straż obywatelska najgłośniej krzyczała, łącznie z odsyłaniem do szkół – których sami nie skończyli, a ten najbardziej krzyczący to ojciec i mąż, powinno mu być po prostu wstyd.