Tarnobrzeska „porodówka” zamknięta - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Tarnobrzeska „porodówka” zamknięta

1

Przynajmniej do 4 sierpnia, oddziały Położniczo – Ginekologiczny i Neonatologii Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej nie będą przyjmowały pacjentek. Kobiety, którymi opiekowano się na oddziałach, zostały w trybie pilnym przeniesione do innych szpitali. Powodem tak drastycznych kroków jest brak w tarnobrzeskiej lecznicy lekarza – neonatologa.

Porodówka” w tarnobrzeskim szpitalu, jako jedyna w tej części województwa podkarpackiego, ma II stopień referencyjności. Oznacza to, że leczone mogą tu być trudne przypadki, patologie ciąży, prowadzona jest też intensywna terapia noworodków i wcześniaków. Jednak przy braku lekarza – neonatologa, II stopień referencyjności staje się teorią.

Problemy z obsadą kadrową oddziały mają od początku roku. Już w marcu istniała realna groźba, że zespół medyczny obsługujący zarówno oddział Położniczo – Ginekologiczny, jak i Neonatologiczny zostanie pozbawiony neonatologa (pisaliśmy o tym na łamach „Tygodnika Nadwiślańskiego”). Wówczas jednak udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

Informujemy, że w okresie od 30 lipca do 4 sierpnia br. wstrzymane zostały przyjęcia na położnictwo w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Patologii Ciąży Szpitala oraz przyjęcia do Oddziału Neonatologicznego. O zaistniałej sytuacji zostały powiadomione ościenne szpitale, które będą pełnić zastępstwa hospitalizacji z zakresu położnictwa i neonatologii” – poinformował w lakonicznym komunikacie szpital.

Nieoficjalnie wiadomo, że zamknięcie oddziałów związane jest z pójściem na urlop lekarki – rezydentki robiącej specjalizację z neonatologii. Czy tarnobrzeskiej lecznicy uda się w trybie awaryjnym znaleźć dla niej zastępstwo, nie wiadomo.

Udostępnij

1 komentarz

  1. Najlepiej zamknąć cały ten szpital, jak niektóre przychodnie zdrowia. Po co nam pacjentom sluzba zdrowia?