Tarnobrzeska szkoła podpisała porozumienie z potentatem w dziedzinie budowy dronów - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Tarnobrzeska szkoła podpisała porozumienie z potentatem w dziedzinie budowy dronów

1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, popularna „Prymasówka”, podpisał porozumienie o współpracy z największym w Polsce producentem dronów – Grupą WB. Potentat będzie wspierał placówkę materialnie i dydaktycznie, zaś najlepsi uczniowie będą mieli zapewnioną u niego pracę.

Zainteresowanie Grupy WB tarnobrzeską szkołą wzięło się z tego, że w placówce działa jedyna w Polsce klasa o profilu wojskowym o specjalności technik-informatyk w dziedzinie budowy i eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych. Zdaniem władz Grupy WB, to szansa na wykształcenie nowych techników i konstruktorów, wpisująca się w strategię grupy.

Porozumienie podpisano w środę, 27 kwietnia, podczas trwających w Kielcach Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE 2022.

„Porozumienie precyzuje zasady kooperacji z pierwszymi w Polsce klasami o profilu wojskowym o specjalności technik-informatyk w dziedzinie budowy i eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych. To specjalizacja z przyszłością, związana z coraz większą liczbą bezzałogowców, które trafiają do wyposażenia sił zbrojnych. GRUPA WB udzieli niezbędnego wsparcia materialnego, wyposaży uczniów w kombinezony robocze, przeprowadzi część zajęć dydaktycznych. Po zakończeniu edukacji zaproponuje staże lub oferty pracy dla najlepszych absolwentów” – napisano w komunikacie Grupy WB.

O produktach Grupy WB jest ostatnio głośno w związku z toczącą się na Ukrainie wojną. Drony produkowane przez WB są podstawą rozpoznania wojsk ukraińskich.

fot. materiały Grupy WB

Jeden komentarz

  1. „O produktach Grupy WB jest ostatnio głośno w związku z toczącą się na Ukrainie wojną. Drony produkowane przez WB są podstawą rozpoznania wojsk ukraińskich.”
    Za dużo paplają.