Trwa budowa obwodnicy Tarnobrzega. Zdjęcia lotu ptaka - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Trwa budowa obwodnicy Tarnobrzega. Zdjęcia lotu ptaka

4
1 z 15

Rozpoczęły się główne prace przy budowie obwodnicy Tarnobrzega. W centrum zamknięte są niektóre ulice. Z kolej na obrzeżach miasta widać już pierwsze efekty.

Zamknięte ulice w Tarnobrzegu, rozpoczynają się główne prace przy budowie obwodnicy [zdjęcia]

Przypomnijmy, że wykonawcą obwodnicy Tarnobrzega jest firma Strabag. Trasa ma mieć długość 9 km. Poprowadzona będzie w nowym śladzie. Początek odcinka zlokalizowany jest na DW 871 (ul. Sikorskiego, Tarnobrzeg), a koniec na DW 723 (ul. Warszawska, Tarnobrzeg). Umowa między wykonawcą i gminą Tarnobrzeg opiewa na kwotę blisko 50 mln zł brutto. Podczas uroczystego otwarcia budowy prezydent Tarnobrzega wyraził nadzieję, że 29 lipca 2022 roku będzie przecinana wstęga na nowo powstałej trasie.

Obwodnica Tarnobrzega

1 z 15
Udostępnij

4 komentarze

  1. przez ostatnie lata ludzie się budowali bo bo traktowali plany budowy drogi czy innych inwestycji za żart, widząc przez ostatnie 3 dekady stagnacji i upadu miasta. przychodzi władza wygraną w pierwszej turze wbrew podkarpackim tendencjom, która w końcu robi, poprawia błędy pisowatych poprzedników, dzieje się dobrze w mieście ku uciesze większości. wiem, że wielu jest tym zaskoczona zdziwiona i niezadowolona no bo jak to bez wsparcia pisich. mam nadzieję, ze mieszkańcy zapamiętają brak wsparcia pis dla miasta w następnych wyborach

  2. Fotografia 1, 5,7. Widać na nich domy jednorodzinne. Szkoda, że im tej obwodnicy nie budują pod samymi oknami. To ironia. Czy nie można było zaprojektować drogi z dala od domów? Współczuję osobom tam zamieszkałym. Mieli spokój, teraz będą mieć hałas. Gratuluję projektantom pomysłu i projektu.

Zostaw odpowiedź