Trwają wiosenne porządki na Wiśle i Sanie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Trwają wiosenne porządki na Wiśle i Sanie [zdjęcia]

0

„Napędzani Wisłą” wspólnie z wieloma innymi wolontariuszami sprzątają dzisiaj królową polskich rzek i San. Akcja, siódma z kolei, prowadzona jest między innymi w Sandomierzu.

Uczestnicy sandomierskiej części akcji spotkali się rano w Starym Porcie. Tam, wyposażeni w worki i rękawice, wsiedli na drewniane łodzie należące do wodniaków skupionych w partnerstwie „Napędzani Wisłą” i wypłynęli w trasę.

Zbierają śmieci znajdujące się na powierzchni wody i tuż przy brzegach. Dodatkowo wolontariusze sprzątają okolice rzek.

Chcemy pływać w czystym środowisku. Dbamy nie tylko o nasz komfort, ale wszystkich tych, którzy korzystają z uroków rzek – spacerowiczów, wędkarzy oraz innych osób pływających po Wiśle. Jak można zauważyć, z roku na rok jest ich coraz więcej – powiedział Przemek Dusza z partnerstwa „Napędzani Wisłą”, koordynator akcji w Sandomierzu.

Z roku na rok przybywa również śmieci. To, jak mówił Przemek Dusza, między innymi butelki w ogromnej liczbie, głównie po alkoholu, plastiki, meble. – W czasie poprzednich porządków znaleźliśmy również list w butelce z apelem do ludzi, by się kochali – dodał koordynator akcji.

Magdalena Zielińska z Grabiny w gminie Klimontów przypomniała, że „Napędzani Wisłą” organizują porządki na Wiśle systematycznie dwa razy w roku. Łączy ich miłość do tej rzeki i troska o to, by była czysta.

Kochamy Wisłę. To piękna rzeka. Pływając po niej, widzimy, ile jest śmieci. Dlatego wkładamy gumiaki, bierzemy rękawice i ruszamy do sprzątania. Warto dla tej akcji poświęcić swój czas – zaznaczyła pani Magdalena.

Wolontariusze sprzątają dzisiaj Wisłę na odcinku od Dymitrowa Małego do ujścia Sanu, natomiast San od Krzeszowa aż do ujścia rzeki do Wisły.

Więcej na temat tego wydarzenia w „Tygodniku Nadwiślańskim”.

na zdjęciu: głównym: Magdalena Zielińska i Stanisław Baska, prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.