reklama
Uciekał przed policją. W bagażniku miał nielegalne papierosy - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Uciekał przed policją. W bagażniku miał nielegalne papierosy

0

Funkcjonariusze sandomierskiej drogówki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca nie dość, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, to próbował także uciec policjantom. Ponadto w jego pojeździe znaleziono blisko 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, których właścicielką okazała się pasażerka 40-latka.

 W niedzielny ranek tuż przed godziną 8.00 sandomierscy policjanci zauważyli w gminie Klimontów pojazd marki BMW, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 130 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący zignorował jednak polecenia stróżów prawa i podjął próbę ucieczki. Mundurowi po pościgu zatrzymali pojazd w gminie Iwańska. Kierującym okazał się  40-letni mężczyzna mieszkaniec woj. łódzkiego, który przewoził w pojeździe pasażerkę. Podczas kontroli w samochodzie ujawniono 1431 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, do których posiadania przyznała się 25-letnia kobieta również mieszkanka województwa łódzkiego. Szacuje się, że mogła ona narazić Skarb Państwa na straty na przeszło 9 tys. złotych.

40 latek odpowie teraz za popełnione wykroczenia. Natomiast konsekwencją czynu kobiety, może być wysoka kara grzywny lub 2 lata pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Sandomierz

papierosy2222

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.