Ukradł rower dziewięciolatkowi!

0

Policjanci odzyskali skradziony rower, należący do 9-latka. Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru należącego do 9-letniego chłopca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło do niej na alejach Jana Pawła II. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1200 złotych. Na miejsce został skierowany policyjny patrol.

W rozmowie z ojcem 9-latka, funkcjonariusze ustalili, że jego synowi w trakcie jazdy spadł łańcuch. Swoją pomoc w naprawieniu roweru zaoferował chłopcu przechodzący tamtędy mężczyzna. Po naprawieniu jednośladu mężczyzna wsiadł na rower i odjechał. Chłopiec szybko powiadomił o kradzieży ojca, a ten policjantów.

Funkcjonariusze ustalili rysopis i ubiór złodzieja oraz kierunek ucieczki. Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do odzyskania jednośladu i zatrzymania sprawcy. Był nim 21-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 21-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.