Ukradła naklejki, żeby wymienić je na maskotki

0

44-letnia mieszkanka Stalowej Woli usłyszała zarzut oszustwa. W minionym tygodniu kobieta w jednym ze sklepów ukradła naklejki promocyjne, które później wymieniła na 33 maskotki. Wobec kobiety prokurator zastosował policyjny dozór. Za takie przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu stalowowolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Stalowej Woli ujęta została kobieta, która wcześniej ukradła naklejki promocyjne, a następnie wymieniła je na maskotki. Na miejsce pojechali stalowowolscy stróże prawa. Po wylegitymowaniu funkcjonariusze ustalili, że zatrzymana to 44-letnia mieszkanka naszego miasta. U kobiety zabezpieczono 33 maskotki o łącznej wartości blisko 800 złotych.

Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Na podstawie zgromadzonych w sprawie dowodów, w piątek 44-letnia kobieta usłyszała zarzut oszustwa. Została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, która zastosowała wobec niej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.