reklama
VAR na meczu Siarka Tarnobrzeg – ŁKS Łagów? - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

VAR na meczu Siarka Tarnobrzeg – ŁKS Łagów?

2

Dyrektor sportowy ŁKS-u Łagów zapowiedział, że klub zwróci się do Polskiego Związku Piłki Nożnej o to, by podczas sobotniego meczu z Siarką Tarnobrzeg sędziom pomagał system VAR.

W 3 lidze gr IV trwa niesamowita batalia o awans. Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę lider, Siarka Tarnobrzeg przegrał z Chełmianką Chełm 0:1 i mocno skomplikował sobie sytuację.

Siarka przegrała w Chełmie, ale wciąż jest liderem

Obecnie Siarka ma taką samą zdobycz punktową (63 pkt), co jej najbliższy rywal, ŁKS Łagów. Do końca rozgrywek zostały 3 kolejki, dlatego ten mecz może okazać się decydującym w kontekście walki o 2 ligę. Waga tego spotkania jest zatem bardzo duża i emocji z pewnością nie zabraknie. Stąd też z ciekawą inicjatywą w mediach społecznościowych wyszedł Przemysław Kośmider z serwisu regiowyniki.pl. Zaproponował, by podczas meczu Siarka Tarnobrzeg – ŁKS Łagów sędziom pomagał system VAR.

Tweet udostępnił komentator Maciej Szcześniewski, a pomysł „podłapał” dyrektor sportowy drużyny z Łagowa. Jak zapowiedział Wojciech Śmiech, klub zwróci się do PZPN, by system był obecny podczas sobotniego meczu w Tarnobrzegu.

VAR, czyli video assistant referee, to wideoweryfikacja, która jest systemem pomocniczym, mającym na celu zapobieganie błędom popełnianym przez sędziów boiskowych. Obsługiwany jest przez specjalnie w tym celu przeszkolonych tzw. sędziów VAR, zwanych też asystentami wideo (AVAR). W Polsce stosowany jest w meczach Ekstraklasy i 1. Ligi.

2 komentarze

  1. zawiedziony na

    Szkoda że dopiero teraz Łagów się ocknął, bo gdyby pomyślał o tym wcześniej w Sandomierzu z Wisłą straciłby punkty, z nieuznaną prawidłowo zdobytą bramką na 1 : 0 dla Wisły, natomiast druga zdobyta bramka dla Łagowa padła po ewidentnym wcześniejszym faulu na zawodniku Wisły. Wypaczony przez sędziów wynik byłby najwyżej remisowy, ale cóż kiedy przed meczem z tunelu wyszedł wraz z sędziami trener Łagowa Pietrzykowski,i co widoczne było podczas meczu, jak drukarze z Brzeska drukują wynik meczu.

  2. ktora to liga? 5 ta? poziom naprawde niesamowity pytam sie kto odpowiada za to ze polska policja za pieniadza podatnikow jezdzi za jakimis gowniarzami niech pzpn ochrania to za wlasne pieniadze