W Gorzycach ruszyły przygotowania do święta zakochanych. Będzie wiele atrakcji [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

W Gorzycach ruszyły przygotowania do święta zakochanych. Będzie wiele atrakcji [zdjęcia]

0

Walentynkowa gra terenowa, fotograficzny kącik oraz specjalne menu dla zakochanych to tylko część atrakcji przygotowywanych w ramach „Walentynek w Gorzycach”. O dekorację w kąciku fotograficznym już dziś zadbali podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Z myślą o mieszkańcach i osobach, które odwiedzają Gorzyce, podopieczni WTZ wraz ze swoimi opiekunami ruszyli dziś z przystrajaniem „Fotograficznego Kącika dla Zakochanych”. Został on zamontowany w Technicznym Ogrodzie. – Już w piątkowe popołudnie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Będzie tu specjalna łąka z serduszkami oraz wiele dekoracji, które będą stanowić tło do wspólnych zdjęć – informuje Roman Stachowicz, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Dla zakochanych par Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach opracowała Walentynkową Grę Terenową. Karta gry dostępna jest na stronie internetowej www.gminagorzyce.pl oraz www.gbpgorzyce.pl. Można ją pobrać w wersji drukowanej ze wszystkich placówek Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, Urzędu Gminy Gorzyce, Cukierni Motycze, Pizzerii Bazylia, czy Kwiaciarni Sasanka.

Zobacz także: 
– Pożar garażu w Gorzycach. W środku był samochód [zdjęcia]

Zadaniem par uczestniczących w zabawie będzie odnalezienie kart z cytatami o miłości, które zostały umieszczone w okolicach miejsc prezentowanych na karcie gry. W cytatach zakreśliłyśmy sylaby, które trzeba wpisać w kartę gry. Z zebranych sylab należy utworzyć hasło, a z nim krótką rymowankę – wyjaśnia Mariola Stopińska-Hara, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach.

Osoby, które dostarczą lub wyślą e-mailem uzupełnioną kartę do Gminnej Biblioteki Publicznej do godz. 12, 14 lutego, mogą liczyć na nagrody. Uczestnicy zabawy otrzymają drobne upominki, a autorzy najciekawszych rymowanek mają szansę wygrać m.in. zaproszenia do Kina Helios w Stalowej Woli, vouchery do Cukierni Motycze i kolorowe bukiety w Kwiaciarni Sasanka, a także zaproszenia do Pizzerii Bazylia, czy na potańcówkę do Pensjonatu pod Pieprzówkami oraz nagrody rzeczowe.

Sporo pomysłów na walentynkowy weekend ma również lokalna branża gastronomiczna. – Można u nas zarezerwować kilkudniowy pobyt lub przyjechać na kolację we dwoje. Zapraszamy także na dancing walentynkowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 lutego – zachęca Marta Brzezińska z Pensjonatu pod Pieprzówkami.

Zobacz także: 
– Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenach powiatów tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i niżańskiego

„Lasowiacką herbatą zakochanych” goście zostaną poczęstowani w Pizzerii Bazylia. – To będzie mikstura na bazie różnych ziół uznanych za afrodyzjaki. Zakochanym i nie tylko będziemy serwować ten lokalny napój miłości – mówi Łukasz Tendaj, właściciel pizzerii Bazylia w Gorzycach.

Pizzeria Marcella zaprasza zaś do śledzenia swoich mediów społecznościowych – tam dla zakochanych czeka specjalny konkurs. Na kolację we dwoje zaprasza także Karczma Jandura. Wyjątkowo ozdobione słodycze, czerwone serca oraz mnóstwo słodkości na walentynkowy weekend przygotowuje również Cukiernia Motycze.

W lokalnych kwiaciarniach, jak co roku, przodować będą róże. – Do naszej kwiaciarni zamówiliśmy ponad 2 tysiące różnych kwiatów, jak przystało na Święto Zakochanych, króluje kolor czerwony – mówi Karolina Fyda z Kwiaciarni Sasanka w Gorzycach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.