W parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu świętowano Dzień Rodziny [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

W parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu świętowano Dzień Rodziny [zdjęcia]

0

Imprezą dla dzieci w parku obok kościoła pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu zainaugurowano uroczystości z okazji Dnia Rodziny. Organizuje je Caritas Diecezji Sandomierskiej.

 – Dzień Rodziny to połączenie uroczystości: Dnia Matki, Dziecka i Ojca, który cyklicznie obchodzony jest w placówkach przynależnych do Caritas Diecezji Sandomierskiej w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Rudniku nad Sanem i Sandomierzu. Niestety ze względu na restrykcje związane z pandemią, tegoroczny Dzień Rodziny uczcimy znacznie skromniej niż w ubiegłych latach. To rodzinne świętowanie jest dla nas szczególnym wydarzeniem ponieważ jest to rok Świętego Józefa – opiekuna rodzin, czystej miłości, dzieł charytatywnychi całego Kościoła – informuje Izabela Czech, rzecznik prasowy Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne, święto „podzielono” na trzy osobne imprezy. W środę, 26 maja, odbyła się plenerowa zabawa dla dzieci w Tarnobrzegu. Kolejne będą mieć miejsce 31 maja w Stalowej Woli i 1 czerwca w Sandomierzu.

Tarnobrzeska impreza w parku obok kościoła pw. Chrystusa Króla na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle była pierwszą od wielu miesięcy plenerową zabawą dzieci uczęszczających do Świetlicy Socjoterapeutycznej i podopiecznych tarnobrzeskiego Punktu Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.

 – Cieszę się, że udało się zorganizować tę imprezę i to w Dzień Matki. Dzieci bardzo odczuwają przymusową izolację spowodowaną pandemią. Dziś pierwszy raz od dawna mogą się spotkać z rówieśnikami przy wspólnej zabawie – nie krył radości ks. Adam Marek, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.

Dla 33 dzieci z tarnobrzeskich placówek zorganizowano zabawy prowadzone przez animatorów. Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez parafię pw. Chrystusa Króla.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.