„W rytmie serca” – nowa książka o Księdzu Prałacie Michale Józefczyku - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

„W rytmie serca” – nowa książka o Księdzu Prałacie Michale Józefczyku

0

Ukazała się kolejna książka o Księdzu Prałacie Michale Józefczyku, należącym do jednych z najbardziej znanych i szanowanych ludzi związanych z Tarnobrzegiem. Publikacja zatytułowana „W rytmie serca” jest zbiorem kilkudziesięciu świadectw i wspomnień, które zostały spisane przez tych, którzy mieli okazję poznać księdza Michała za życia.

Książka o Księdzu Prałacie Michale Józefczyku ukazuje jego wizerunek oczami ludzi, którzy zetknęli się z jego osobą. Spisane w niej historie pokazują jakim był dobrym, oddanym Bogu i bliźnim oraz bezinteresownym człowiekiem . Swoimi wspomnieniami o nim, dzielą się nie tylko Ci, którzy znali go długo, ale także tacy, którzy mieli okazję spotkać go jedynie raz w życiu.

Świadectwa zebrane i uwiecznione przez Elżbietę Wojtaszek i Adriana Turka chwytają za serce i zapadają w pamięć. Jedne powodują szeroki uśmiech, a inne głębokie wzruszenie. Poszczególne historie oraz fotografie ukazują całą drogę duchową Księdza Prałata Michała Józefczyka przez wieloletnią służbę Bogu i posługę w kościele na tarnobrzeskim Serbinowie, aż po ostatnie pożegnanie. „W rytmie serca” zwraca również uwagę na liczne dokonania duchownego w Tarnobrzegu. Dzięki swojej działalności stal się on osobą szczególnie zasłużoną dla miasta i regionu.

Do książki warto zajrzeć nie tylko po to, by poznać życiorys Księdza Prałata, ale także by od niego uczyć się wiary, miłości do bliźnich oraz dobroci i bezinteresowności w działaniu. W tych sferach, stanowi on bez wątpienia wzór do naśladowania.

Uroczysta promocja książki odbędzie się w sobotę 1 października o godzinie 17:00 na Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu – Dzikowie. Następnie publikacja będzie rozprowadzana przed tarnobrzeskimi kościołami w niedzielę 2 października.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.