Wandale grasowali w gminie Gorzyce [zdjęcia]

0
Showing 1 of 6

Nieudolne graffiti, pełne wulgaryzmów i symboli lokalnych klubów sportowych, pokryły w nocy z poniedziałku na wtorek, 1 na 2 czerwca, mury wielu budynków na terenie gminy Gorzyce. Wandale nie oszczędzili też przystanków i znaków drogowych.

Zniszczone zostały elewacje prywatnych budynków, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Domu Kultury w Sokolnikach, a także przystanki autobusowe i znaki drogowe. Straty wstępnie oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tyle będzie kosztowało usunięcie śladów działalności grafficiarzy.

Żeby naprawić zniszczenia, i to obejmujące tylko mienie gminne, trzeba będzie w naszym budżecie znaleźć około 40 tys. zł. Za te pieniądze można sfinansować część remontu chodnika lub drogi, albo choćby dofinansować zajęcia dla dzieci i młodzieży czy też działalność klubów sportowych. Jesteśmy oburzeni takim zachowaniem. Zrobimy wszystko, aby sprawcy ponieśli surowe kary – informuje Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Zobacz także:
– Mieszkaniec Tarnobrzega wyłudził około 60 tys. zł! W tle narkotyki i list gończy
– Chmielów doczekał się przedszkola
– Tarnobrzeg. Pijany 43-latek uszkodził samochodem latarnię i uciekł. Ukrywał się w domu

Sprawa została zgłoszona na policję.  Osoby, które widziały sprawców lub mogą pomóc w ich zatrzymaniu proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gorzycach, ul. Piłsudskiego 1 tel. 47 825 33 72. Policja zapewnia anonimowość.

Showing 1 of 6
Share.

Comments are closed.