reklama
Tarnobrzeżanie w pełnej mobilizacji. W sobotę odbył się piknik charytatywny dla Leonka [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Tarnobrzeżanie w pełnej mobilizacji. W sobotę odbył się piknik charytatywny dla Leonka [zdjęcia]

0
1 z 11

Mieszkańcy znów pokazali wielkie serca. W imprezie charytatywnej nad Jeziorem Tarnobrzeskim, dedykowanej małemu Leonkowi zmagającemu się z groźnym nowotworem, wzięło udział mnóstwo osób. Całą masę atrakcji oferowało kilkudziesięciu tarnobrzeskich firm i wystawców. Wszyscy dążyli do zebrania jak największej kwoty, która umożliwi chłopcu wyjazd na terapię do Stanów Zjednoczonych.

Do pomocy w uzbieraniu miliona złotych, który otworzyłby drzwi do podjęcia długiej terapii w San Diego, włączyło się mnóstwo podmiotów, firm, stowarzyszeń, szkół, przedszkoli, osób prywatnych, wystawców, którzy oprócz uczestnictwa, chętnie oddawali swoje produkty i usługi na licytację.

Przez większość imprezy zabawy i gry dla najmłodszych oferował klub Fitneska. Oprócz tego Strefa Szkraba pękała w szwach od zabawek i maluchów. Tuż obok dzieci malowały portret Leonka. Najlepsi zostali nagrodzeni, a rysunki trafiły na ręce taty chłopca, który dowiezie do niego wszystkie namalowane podczas pikniku dzieła.

Na imprezę dedykowaną małemu Leonkowi przybyło kilkudziesięciu motocyklistów z grupy Dark Hoods oraz off-roadowców, którzy oferowali przejażdżkę po wyboistych trasach wokół akwenu. Swoje atrakcje przygotowała również Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu, która zabierała chętnych na wycieczkę quadem, straż pożarna pokazywała swój osprzęt. Dostępny dla „zwiedzających” był również ambulans.

Zobacz także: 
– Siarka twardsza niż Stal! Zobacz ZDJĘCIA z derbowego pojedynku!

Na tarnobrzeżan na miejscu czekała cała paleta kolorowych ciast, babeczek i muffinek i wielu innych słodkości. Nie zabrakło dań z grilla. W trakcie imprezy odbył się także kiermasz kwiatów. Organizowane były również różne formy zbiórki, tak jak licytacje, loterie i aukcje.

Ze sceny popłynęło wiele pokrzepiających serca utworów, przygotowanych przez zespół Gun Jah Soundsystem, rapera Biały SPMT, Mr. Pollack’a, Krzyk Ciszy i grupę  Liver. Uczestnicy pikniku na własne oczy zobaczyli jak reprezentanci Teatru Ognia Bohema igrają z żywiołem. Po wszystkich występach o taneczny klimat zadbali Dj-e. Imprezę poprowadził charyzmatyczny Artur Baca Bacowski wraz z Tomaszem Wołoszynem, członkiem rodziny Leonka.

Pieniądze ze zbiórki powędrują do chłopca, jednak do zebrania pozostało wciąż kilkaset tysięcy. Dwa tygodnie temu lekarz z kliniki w San Diego wyraził gotowość do przyjęcia Leona i rozpoczęcia protonoterapii. Jego wylot do USA ostatecznie zależy od tego, jak szybko uda się zebrać niezbędną do podjęcia leczenia sumę.

Zobacz galerię ponad 150 zdjęć

1 z 11

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.