Wstrząsające nagranie. “Fakty” TVN pokazują niepublikowany dotąd film nagrany zaraz po ataku na Pawła Adamowicza

0

Dziś mija dokładnie rok od śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł w wyniku odniesionych ran zadanych przez nożownika podczas finału WOŚP. Wczoraj w wydaniu “Faktów” telewizji TVN opublikowane zostało nagranie tuż po tym tragicznym zdarzeniu.

W ubiegłym roku prezydent Paweł Adamowicz w trakcie “światełka do nieba” został na scenie zaatakowany nożem przez Stefana W. Lekarzom nie udało się uratować włodarza miasta, który dzień później zmarł w szpitalu. 19 stycznia odbył się uroczysty pogrzeb w Bazylice Mariackiej. Urna z prochami Pawła Adamowicza spoczęła w kaplicy św. Marcina.

Rok po tych dramatycznych wydarzeniach “Fakty TVN” opublikowały film, na którym widać, co działo się tuż po ataku nożownika. Można na nim zobaczyć, że prezydent czekając na pomoc, zaraz po zadanych ciosach był jeszcze przytomny. Gestem ręki komunikował, że nie jest z nim dobrze. Na nagraniu widać także moment obezwładniania zabójcy.

Wczorajsze “Fakty” można zobaczyć tutaj: https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/fakty-z-13-stycznia,1000161.html Autorzy materiału zaznaczają, że nagranie zostało upublicznione za zgodą rodziny zmarłego.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był Honorowym Obywatelem Gminy Gorzyce. Otrzymał to wyróżnienie za pomoc, jakiej, jako samorządowiec, udzielił tutejszym powodzianom w 2010 roku.

Share.

Comments are closed.