Wyjątkowa październikowa edycja „Jeziora Aniołów". Na wydarzeniu pojawią się gwiazdy i atrakcje - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Wyjątkowa październikowa edycja „Jeziora Aniołów”. Na wydarzeniu pojawią się gwiazdy i atrakcje

2

1 października w Tarnobrzegu odbędzie się wyjątkowa edycja charytatywnej akcji „Jezioro Aniołów”. W tym miesiącu impreza zbiegła się w czasie z rozpoczęciem sezonu morsowego. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, a na wydarzeniu pojawią się znane gwiazdy sceny muzycznej i telewizyjnej – Krzysztof K.A.S.A. Kasowski oraz Justyna Panek.

Cykliczna akcja charytatywna powstała nad Jeziorem Tarnobrzeskim z inicjatywy Łukasza Szpunara i Justyny Dumy. W ramach idei, w pierwsze dni każdego miesiąca przy wschodzącym słońcu na terenie tarnobrzeskiego zbiornika wodnego można przyłączyć się do wspólnej kąpieli. Celem tych działań jest przyciągnięcie dużej liczby zainteresowanych, którzy podczas imprezy przyłączają się do zbiórki na rzecz budowy Hospicyjnego Domu Aniołków w Zaleszanach.

Dom Aniołków powstający w gminie Zaleszany to miejsce, które ma służyć dzieciom chorującym na nowotwory oraz ich rodzinom. Pomysłodawcy podkreślają, że podobnej instytucji nie ma w odległości stu km, przez co rodzice chorych pociech często zmuszeni są tracić całe dnie na dalekie dojazdy. Powstanie hospicjum w Zaleszanach znacznie odciążyłoby takie rodziny i poprawiło nieco komfort ich życia. Z kolei sami mali pacjenci mieliby w tym miejscu odnaleźć spokój i ulgę od doskwierającego im cierpienia.

Zobacz także:
Zdjęcia dzieci, które urodziły się ostatnio w Tarnobrzegu i Sandomierzu

Podczas październikowej edycji „Jeziora Aniołów” pomysłodawcy spodziewają się dużej liczby zainteresowanych. Oprócz kąpieli w czasie trwania imprezy przewidziana jest moc dodatkowych atrakcji. Wśród nich są m. in. koncerty i występy wokalne, w tym Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego oraz Justyny Panek, finalistki programu „Tak to leciało“. Poza tym zaplanowany jest także Polonez Anielski, który ma poprowadzić Szkoła Tańca i Rozwoju „Pandura”. Podczas całej imprezy będzie można też skorzystać z mobilnej sauny, stoiska z domowymi wypiekami lub zrobić sobie tatuaż z aniołem. Na wydarzeniu mają pojawić się również liczni goście z regionu tacy jak Kibice Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza.

Start Jeziora Aniołów przewidziany jest na godzinę 6. Wówczas ma się rozpocząć wspólna rozgrzewka przed wejściem do wody, które zaplanowane jest na godzinę 6.31. Zapisy prowadzone są na stronie www.jezioroaniolow.pl. By wziąć udział w akcji wystarczy wpisać tam swoje imię i nazwisko i tym samym otrzymać numer startowy. W czasie trwania „Jeziora Aniołów“ wszyscy przybyli będą mogli wesprzeć budowę Hospicyjnego Domu Aniołów poprzez wpłatę określonej kwoty do puszek. Zachęcamy do udziału w imprezie i przyłączenia się do zbiórki.

2 komentarze